Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle obu kolan po zewnętrznej stronie oraz bóle łokci


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od jakiegoś miesiąca mam problem z oboma kolanami. Ale zacznę od początku, pewnego dnia siedząc z kolegami w barze zaczęło mnie pobolewać lewe kolano od strony wewnętrznej, uczucie jakby jakieś prądy mi przez nie przechodziły i jakby coś w nim się przelewało. Gdy wracałem do domu (lekko wypity) już czułem że coś w nim jest nie tak, lekko kuśtykałem, rano gdy wstałem niestety ból pozostawał. Nie udawałem się od razu do lekarza, kupiłem Fastum i zacząłem smarować kolano, mimo tego nie było rezultatów, gdy chodziłem kolano jakby przeskakiwało i poruszanie się nie było komfortowe, chodzenie po schodach sprawiało mi problem, tak samo zwykłe stanie pod prysznicem, pojawiał się ciągły ból u dołu lewego kolana po zewnętrznej stronie. Po tym okresie gdy niestety nie udało mi się wyleczyć kolana postanowiłem odczekać kilka dni. Starałem się nienadwyrężać tego kolana, nie robiłem żadnych gwałtownych ruchów, i ciężar ciała starałem się utrzymywac na prawej nodze. Niestety po kilku dniach zabolało mnie również prawe kolano...i powtórka z rozrywki, bardzo podobny ból, pojawiła się gorączka 37,3-37,5 która jest do dziś...wówczas zgłosiłem się do lekarza w szpitalu, ten powiedział mi że lewe kolano jest obite a w prawym jest woda, nakazał znów smarować Fastumem i brać 2 razy dziennie ibuprom MAX, robiłem to przez tydzień i niestety nie wyleczyłem tych kolan nadal. Zaznaczam że uprawiam czasem sport, jest to amatorsko, piłkę nożną i tenisa ale nigdy nie miałem żadnych problemów z kolanami. 3 dni temu zaczęły się pojawiać jakieś dziwne bóle w obu łokciach, jakby jakieś osłabione ręce miałbym mieć, nie wiem z jakiego powodu. Poszedłem do lekarza już prywatnie odnośnie tych kolan, wypisał mi skierowania do szpitala na rehabilitacje, jakieś masaże, prądy itp. lecz najbliższy termin jest dopiero 12 lipca, a kolana jak bolą tak bolały. Lekarz nie chciał zrobić prześwietlenia, nie wiem dlaczego. Co mam teraz zrobić?Pomóżcie mi, jakie badania mam wykonać co to może być? Obu kolan nie mogę zgiąć do samego końca, przy około 45 stopniach bardzo mnie bolą obie zewnętrzne strony. Miał ktoś coś podobnego?Nie mam pojęcia co to jest, czasami w tych kolanach mi coś zapulsuję, tak ajkby jakiś mięsien miał skurcz, i za chwilę przestaję, gdy położe dłoń na kolanie i lekko je uginam w tą i z powrotem to czuję jak skrzypi mi te kolano a jakoś przy 60 stopniach strzela jakaś kostka, a później wraca na swoje miejsce. Nie mogę zrobić żadnego przysiadu, itp. Proszę o pomoc, i co sądzicie jeśli mowa o tych łokciach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Witam Nie pisałem kilka dni. Przez ten czas postanowiłem udać się do mojego lekarza rodzinnego. Ten nakazał zrobić mi badania krwi, z badań wynikło że mam podwyższone ASO - 281, gdzie widełki są (0-200). Po za tym inne wyniki OK. Lekarka powiedziała że może to być coś ze stawami i wypisała mi lek Nimesil, jest on w saszetkach, piję go od czterech dni, 2x dziennie. Jeśli chodzi o ból, to być może trochę ustąpił, problemu z chodzeniem już raczej nie mam, ale nadal nie zegnę kolan do końca i o żadnym bieganiu nie ma mowy, łokcie też *kręcą* od czasu do czasu. Gorączka ciągle na poziomie 37,5. W poniedziałek zaczynam fizykoterapie w szpitalu, jestem ciekaw czy coś to pomoże. W jakim kierunku się teraz kierować?Robić USG na stawy?Nie mam szans aby dostać skierowanie na rezonans. Jeśli to komuś da coś do myslenia, to często mam problem z zatokami, pobolewają mnie od kilku lat, z przerwami, raz bolą (zimą) raz mniej, jeśli chodzi o anginę to nie przypominam sobie żebym chorował na nią, czasami bolało mnie gardło ale po 3,4 dniach to ustępowało. Dodam również że przed tym gdy zaczęło mnie boleć, dość często spożywałem alkohol. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze to Objawy chondromalacji * bóle kolan * &#8222*strzelanie&#8221* stawów kolanowych (słyszalny trzask przy zginaniu) * wysięk w kolanie * bóle przy wykonywaniu skoków fizjoterapia powinna pomóc ale jeśli nie pomoże proponuje iść do ortopedy i niech da skierowanie na usg kolana i wtedy bedzie wiadomo coś więcej a moze to przewlekłe zapalenie stawu kolanowego gdzie 1 zastrzyk w kolano powinien załatwić sprawę ( ale ja nie jestem lekarzem , czytam po-prostu dużo na temat chorób związanych z kolanami bo sam mam problemy ze swoimi) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam podobny problem. mysle ze to przez moja prace bo jestem caly czas na nogach. zaczelo sie niewinne, troche doskiwieral mi bol jednego kolana pozniej drugiego. przez to ze mieszkam na stale w niemczech chcialam isc do polskiego ortopedy i tak sie stalo , wyslal mnie do radiologa, ktory zrobil mi przeswietlenie ale z koscmi jest wszystko ok wiec pomyslalam ze tabletki przeciwbolowe zrobia swoje .lecz tak sie nie bylo, potem dolaczyly do tego lokcie i nadgarstki , nie wiem dlaczego tak jest. musze teraz z wynikami z rentgena wrocic do ortopedy i poprosic o opinie, byc moze jest jakis inny problem ... moze neurologiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×