Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nowe guzki po operacji tarczycy


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie w 2008 roku wycięto mi tarczyę z powodu wola guzowatego. Z wypisu ze szpitala napisano Strumektomia totalna. Wynik badania histopatologicznego to: guzowato zmieniona tarczyca o wym: płat lewy 6x4,5x3 cm płat prawy 5,5x4x2,5cm. Na przekrojach w obrębie obu płatów guzy koloidowe otypowej konsystencji głównie w konglomeratach śr do 3cm. Struma nodosa patrim colloides cum effusionibus haemoorrhagicis, degeneratione cystica focali et metaplasia oxyphilica focali.Thyreoiditis chronica non specifica minoris gradus.. Po operacji w 2008 pani endokrynolog zrobiła usg i stwierdziła że zostawiono mi mały kikucik. w marcu w tym roku wyczułam nowy guzek i zrobiłam usg metodą color-doppler. Opis jest następujący Tarczyca po częściowej strumectomii. Miąższ niejednorodny echogenicznie.Unaczynienie miaższu prawidłowe Wym: prawy płat11x8x25mm płat lewy 8x6x28mm Cieśń nie uwidoczniona. Ocena zmian ogniskowych. W dołku nadmostkowym zlokalizowano 2 zmiany ogniskowe, najpewniej zlokalizowano w obrębie ektopowej części miąższu tarczycy. Doogłowowo obecna torbielowato-lita, dobrze ograniczona zmiana ogniskowa o wym 15x14x19mm unaczynnienie t.II. Doogonowo od nie obecna niejednorodna, dobrze ograniczona zmiana ogniskowa o wym 17x20 (położona nieco zamostkowo)mm unaczynnienie t III. Węzły chłonne prawidłowe TSH wynosi 0.65. Z tymi wynikami poszłam do endokrynologa i kazał mi zrobić Biopsję i scyntygrafię. Wszystkie te badania będę mieć na początku sierpnia. Mam Pytanie co oznacza wynik badania histopatologicznego i to usg. Gdy lekarz na nie popatrzył kazał mi jak najszybciej zrobić resztę badań. Jeśli miałam wyciętą cała tarczycę to skąd mi się nowe pojawiają guzki. Czy to może być coś poważnego.? Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×