Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Postępowanie przy kontuzji kolana


Gość kafo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 tyg temu miałem wypadek na boisku poskręcałem nogę w kolanie. Kolano bołało ale dawałem rade jakoś chodzić z tym że coraz bardziej puchło.Na trzeci dzień udałem się do chirurga na funkcje ściągania krwi z kolana.Po tym zabiegu lekarz powiedział żebym sobie zrobił usg. Oto wynik jaki wyszedł: Ścięgno mięśnia 4głowego uda prawidłowe. W zachyłku nadrzepkowym niewielka ilość płynu i przerośnięta w postaci taśm maziówka.Cechy naderwania części głębokiej więzadła podocznego piszczelowego a dokładniej więzadła łąkotkowo-udowego z krwiakiem ok.5-6mm.Najbardziej wewnętrzna część łąkotki przyśodkowej w ok.rogu przedniego nie jest widoczna jakby amputowana, a w części przytorebkowej widoczna niewielka szczelina-obraz usg może sugerować uszkodzenie. Łąkotka boczna, więzadło poboczne strzałkowe i rzepki bez cech uszkodzeń. Więzadło krzyżowe tylne szer.koło 4mm wykzuje prosty przebieg- nie stwierdza się pośrednich objawów uszkodzenia ACL. Wnioski. naderwanie części głebokiej LCM.Podejrzenie uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej.Wskazana konsultacja ortopedyczna (jeszcze sie nie odbyła) Lekarz powiedział ze reszta krwi ktora została w kolanie sie wchłonie sama. I co dalej zrobić czy jakoś samo to sie wszytsko wygoi czy czeka mnie jakieś ciecie w kolanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Teraz z wynikiem należy umówić się na konsultację do ortopedy. Tak naprawdę on na podstawie zaburzeń w funkcjonowaniu stawu kolanowego podejmie decyzję o dalszym postępowaniu (leczeniu zachowawczym czy operacyjnym). Jeśli kontuzja znacząco ogranicza sprawność stawu nie można wykluczyć zabiegu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×