Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłoczenie żeber po upadku z konia


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy doby temu spadłam z konia (na prawy bok, nie uderzyłam głową), na dłuższy moment straciłam oddech, a gdy go odzyskałam pojawiła się duszność (mam astmę) - po Berotecku ustąpiła. Pogotowie zawiozło mnie do szpitala, tam wykonano mi RTG i USG - nie wykazały pęknięć, złamań czy uszkodzeń narządów wewnętrznych. Dostała Ketonal i nie było najgorzej. Ale na drugi dzień zaczął się koszmar. A na trzeci dzień właściwie jeszcze gorzej - nie mogę przewrócić się z boku na bok, wstać z łóżka o odkaszlnięciu już nie wspomnę (a od wypadku nieco gorzej mi się oddycha). Biorę 2 razy dziennie Refastin 100 mg, dodatkowo COXTRAL i smaruję żelem Ketonal Lek. Mimo to ulga jest niewielka. Czy mogę zrobić coś jeszcze? Mam na myśli jakieś nagrzewanie. Lekarz powiedział mi, że potrwa to miesiąc. I tu moje pytanie - jak długo w przybliżeniu trwać będzie tak silny ból? Pytam bo za 2 tygodnie mam wyjechać na długo oczekiwaną wycieczkę. Czy lekarz mówiąc o dolegliwościach przez miesiąc mial na myśli ostry stan, czy całkowite ustąpienie bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Chodziło o całkowite ustąpienie bólu. Przy stłuczeniu po miesiącu dolegliwości powinny ustąpić zupełnie. Najlepiej stosować się do zelceń lekarza, jeśli przeprowadzone badania były prawidłowe raczej nie ma innych powikłań urazu. Problemy z oddychaniem, poruszaniem będą przez ten czas występowały, związane to jest ze stłuczeniem okolicy, gdzie znajdują się mięśnie oddechowe, żebra poruszające się podczas oddychania oraz mięśnie biorące udział w ruchach w stawie ramiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Okazało się, że mam jednak złamane żebro. Pierwszy chirurg nie zobaczył tego na zdjęciu RTG. Już mi jest nieco lepiej, chociaż bóle pojawiają się coraz to w innej części klatki piersiowej no i bolą mnie plecy między łopatkami jak stoję choćby 5 minut przy kuchni. Czy to znaczy, że coś nie tak z kręgosłupem w odcinku piersiowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×