Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usunięcia stulejki


Gość P.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 2 doby wcześniej poddałem się zabiegowi usunięcia stulejki. Byłem zapisany na obrzezanie w miejskim niepublicznym zakładzie urologii. Wszystko wydaje się goić dobrze. Po zdjęciu opatrunku zaniepokoił mnie fakt, że żołądź wciąż jest zasłonięty. Przestudiowałem dokładnie kartę pozabiegową i w nazwie operacji widniała `plastyka napletka`. Zaaferowany wklepałem nazwę w przeglądarkę. Ku mojemu zdumieniu okazuje się że plastyka napletka to nie jest to samo co obrzezanie!!!! Wychodzi na to, że żołądź wciąż będzie zasłonięty napletkiem. Bezposrednio po zabiegu byłem przekonany że jest to efekt opuchlizny. Czuję się troche oszukany przez chirurga, jednak jest to też poniekąd moja winą oraz mojego laicyzmu, ponieważ sam nie ciągnąłem go za język przed operacją. W każdym razie przed zabiegiem chirurg wcale mnie nie poinformował co zamierza zrobić, dopiero teraz się dowiedziałem o istnienu zabiegu plastyki napletka. Byłem święcie przekonany że jedyną radą na tą przypadłość jest obrzezanie. Moje pytania: - po jakim czasie od wykonania plastyki napletka można się obrzezać? - czy mam jakieś podstawy do zgłoszenia się do tego zakładu opieki zdrowotnej o `poprawienie` swojej pracy bez dodatkowych kosztów? - czy to jest normalne, że bez slowa wyjaśnienia o zabiegu chirurg może mnie kroić!? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lekarz chirurg przeprowadzający zabieg nie powiedział nic. Jedynie pokrótce powiedział kilka słów o znieczuleniu na samym początku. Byłem świecie przekonany że idę na obrzezanie, więc też sam nie pytałem się go, czy będzie mnie obrzezał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, sam sobie odpowiem na moje pytania, może komuś w przyszłości się przydadzą: - po jakim czasie od wykonania plastyki napletka można się obrzezać? Odp.: (1-3 m-ce), - czy mam jakieś podstawy do zgłoszenia się do tego zakładu opieki zdrowotnej o `poprawienie` swojej pracy bez dodatkowych kosztów? Odp.: (to był błąd lekarski że nie powiadomił mnie przed zabiegiem, jaki dokładnie wykonuje, a czy mam prawo u niego wykonac poprawkę? wolę już tego nie robic u tego samego). - czy to jest normalne, że bez slowa wyjaśnienia o zabiegu chirurg może mnie kroić!? Odp.: (nie, więc trzeba odrobic zawsze przed zabiegiem pracę domową i dowiedziec się na jego temat jak najwięcej, najlepiej więcej niż chirurg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×