Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie jądra a nowotwór jądra


Gość Krystek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 28 lat. Od pewnego czasu męczy mnie ból prawego jądra. Nie jest on ciągły - nigdy nie boli jak leże i w nocy. Występuje w ciągu dnia jak chodzę i siedzę. Dziwne jest dla mnie to, że ból nie jest ciągły. Występuje tylko kilka razy dziennie. Jak chodzę oraz podczas brania prysznica (jestem osobą wysoką, mam wannę w domu, więc prysznic biorę na kucąco) czasem przez przypdek dotknę jądra - wtedy odczuwam ból - taki jak podczas uderzenia w jądra.A jak chodzę to wydaje mi się, że boli mnie jak szew spodni dotknie jądro. Moim zdaniem jak chodzę i kucam prawe jądro ustawia się pionowo (tak jak lewe), z tym, że czubek praweg jądra jest wysunięty jakby do przodu ciała i o to chyba mnie uwiera. Dziwną rzeczą jest dla mnie również fakt, że jeśli zaczynam sobie dotykać jądra palcami, rolować je pomiędzy palcami to wtedy ból nie występuje. Podczas kąpieli badałem sobie jądra - są one gładkie. Jedyne co mnie niepokoi to jak jest najądrze to czy ono znajduje się na całej długości jądra (tak jakby od jednego czubka do drugiego) i od niego odchodzi powrózek nasienny?? Poza tym w każdym z jąder na jednym z czubków jąder najądrze posiada taką jakby rurkę/żyłkę, która wchodzi w jądro. Czy to jest normalne?? Jest to wyczuwalne na obu jądrach. Ostatnio roiłem badania krwi. Morfologia jest bardzo dobra. ob wynosi 2, i crp ujemne. PSA jest dobbre. Czyli biorąc pod uwagę powyższe wyniki nie mam stanu zapalnego wg wyników. Czy mogę mieć jednak jakiś stan zapalny jąder/najądrzy? Czy może to być rak jąder? Napiszę jeszcze, że w lutym miałem usg jąder (dobry wynik) i podczas orgazmu nie odczuwam rzadnego bólu. Sperma ma normalny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dziękuję za wszystkie informacje. Opis nie wskazuje raczej na raka czy stan zapalny. Prawdopodobnie jest są to żylaki powrózka nasiennego, które mogą objawiać się dyskomfortem odczuwanym w okolicy krocza. W mosznie znajdują się jądra wraz z najądrzami, od których odchodzą nasieniowody. Także to, co Pan oczuwa jest stanem prawidłowym. Radzę wykonać jeszcze usg jąder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×