Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wślizgowa przepuklina rozworu przełykowego


Gość m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym tygodniu miałem gastroskopię i wynik rozpoznania to: Przepuklina przeponowa bez niedrożności lub zgorzeli. Wślizgowa przepuklina rozworu przełykowego. Przeczytałem wątki związane z tą dolegliwością i nie mam/nie miałem wcześniej takich dolegliwości jak u pozostałych osób, m.in. ból. Jedyna dolegliwość to problemy trawienne- z tego powodu zdecydowalem się na gastroskopie. Od lekarza dostałem controloc 20 i zalecenie zebym nie cwiczyl w ogole na silowni (szczegolnie cw z duzym obciazeniem). I tu pojawia sie moje pytanie co do cwiczenia, poniewaz trenuje regularnie sporty silowe od wielu lat, do czego mialbym sie ograniczyc? Czy plywanie, wykonywanie pompek, podciagniec, bieganie lub boks(narazenie na uderzenia w korpus) wplywaja negatywnie? Czytalem juz porade ze nie mozna wykonywac cwiczen gdzie klatka jest nizej niz żoładek - ale lekarz wyraznie mowil o zakazie cwiczen silowych?Bardzo dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego mialbym sie ograniczyc? Czy plywanie, wykonywanie pompek, podciagniec, bieganie lub boks(narazenie na uderzenia w korpus) wplywaja negatywnie? - nie wolno doprowadzać do wzmożonego ciśnienia w jamie brzusznej czyli obciążać mięśni powłok brzusznych (pływanie i ewentualnie bieganie może być dozwolone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×