Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichnięty i naderwany bark


Gość Boborow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 10 czerwca upadłem niefartownie podczas gry w kosza. wiekszą część siły uderzenia przyjął na siebie lewy bark. Udałem się na pogotowie, gdzie wykonano mi zdjęcie RTG rzeczonego barku . W rozpoznaniu lekarz wpisał: S43.5 - Skręcenie i naderwanie stawu barkowo-obojczykowego. Uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego lewego I stopnia. Bark bolał mnie przy podnoszeniu ręki i innych bardziej niespodziewanych ruchach oraz ciężko było ułożyć się do spania. Lekarz zapytał mnie czy założyć mi temblak, na co odpowiedziałem przecząco, gdyż mieszkam sam i ciężko byłoby mi cokolwiek zrobić z jedną ręką. Od tamtej pory minęło już niemal dwa tygodnie, przez które oszczędzam rękę - nie dźwigam nią i nie wykonuję gwałtownych ruchów. Ból (oczywiście słabszy) i pewien dyskomfort nadal jednak pozostał. Bark ten czuję bardzo niepewnie, niekiedy słychać w nim delikatne trzaskanie. Moim pytaniami są: ile mniej więcej czasu mogę jeszcze odczuwać takowy dyskomfort, czy ręka powróci do dawnej sprawności, po jakim okresie mogę wrócić do uprawiania sportów typu koszykówka, siłownia, pływanie, czy potrzebna jest jakaś rehabilitacja typu zabiegi i tym podobne, czy istnieje duze ryzyko ponownego pojawienia się tej kontuzji przy założeniu, że nadal będę uprawiał sport (rekreacja, ale czasami bywa ostro). Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady, Boborow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proces gojenia tej okolicy może trwać nawet do 4-6 tyg. Najbezpieczniej wysiłek, uprawianie sportów rozpocząć po 2-3 miesiącach. Przez ten czas należy unikać obciązenia. Dobrze by było nosić opaskę zabezpieczającą przed przemieszczeniem się niezrośniętych struktur stawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×