Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak pod paznokciem


Gość Klaudia.

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej miesiąc temu, pod dużym paznokciem u nogi zrobił mi się krwiak. Niepokojące jest jednak to , że nie doznałam żadnego urazu. Nic nigdy nie spadło mi na nogę ..Zaczęło się od prawej strony paznokcia, ale teraz rozprzestrzenia się coraz bardziej na lewą *( . Wczoraj zauważyłam , ze to samo zaczyna się dziać także w dużym paznokciu u prawej nogi. Nie jest to krwiak tylko coś brązowego. Zaczyna się także od lewej strony, coraz bardziej postępuje w prawo. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, ale on odesłał mnie do chirurga. On z kolei powiedział, że nie ma potrzeby interweniować chirurgicznie. Stwierdził, abym zapisała się do dermatologa. Kolejki są bardzo długie, dlatego w tym czasie postanowiłam sama zadziałać. Nie chce aby to coś rozprzestrzeniło się na cala płytkę. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To prawdopodobnie grzybica paznokci, należy równiez wykluczyć inne przyczyny np. łuszczycę, która objawiałaby się najpierw zmianami skórnymi czy zakażenie bakteryjne. Dlatego niezbędna jest wizyta u dermatologa. Nie znając przyczyny trudno powiedzieć jak leczyć takie zmiany. Do czasu wizyty można skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który na podstawie obrazu klinicznego zmiany zapisze tymaczasowe preparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×