Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienienie błon śluzowych i zmiany wrzodowe


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna (tak ok 7-8 lat) cierpię na bóle brzucha zlokalizowane na przemian w prawym dole podżebrza bądź w lewym. Bóle raz są lżejsze, a raz tak bardzo silne, że trafiam na kilka dni do szpitala. W wynikach gastroskopii stwierdzono ogromne zaczerwienienie błon śluzowych, małe zmiany wrzodowe, przepuklinę rozworu przełykowego oraz helicobacter pylori, w przypadku którego zastosowano leczenie. Prócz tego wszystkiego podczas pobytu w szpitalu odnotowano bardzo wysokie watrości Aspat i Alat (520!!!!), które po czterech zmian wróciły do normy* podwyższone OB oraz bilirubinę. W dodatkowych badaniach odnotowano przeciwciała wątrobowo-nerkowe (anty-LKM-1). Ostatecznej przyczyny takich dolegliwości nie zdjagnozowano. Otrzymałam zalecenia przestrzegania diety i zażywania leków osłaniających wątrobę oraz wykonywania co jakiś czas badań kontrolnych. Czy to wszystko może świadczyć o chorobie Crohna???? Dodam też, że jestem osobą dość szczupłą (170cm wzrostu i 46kg), która się nie odchudza ale przytyć też mi trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiona etiologia nie wskazuje na chorobę Crohna. Aczkolwiek nie jest wykluczone, że od żołądka może się ona rozwinąć, gdyż ta choroba charakteryzuje się pojawianiem stanów zapalnych w różnych odcinkach przewodu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze, od tygodnia mam nasilone bóle brzucha, całego środka od góry do dołu, głównie w samym centrum brzucha. Nie są to ciągłe bóle, lecz takie napadowe, zwykle wieczorami nasilają się najbardziej. Coś w rodzaju silnych skurczy. Miałam trzy lata temu wykonaną kolonoskopię początkowego odcinka jelita grubego- wszystko było w porządku. Kilka dni temu była gastroskopia-tam również w porządku. Leżałam w szpitalu i podejrzewają u mnie chorobę Crohna. Czytałam o tej chorobie i wiele objawów mi do niej nie pasuje. Jedyne co się sprawdza to stan zapalny węzłów chłonnych w brzuchu i pogrubienie końcowego odcinka jelita krętego. Dostałam antybiotyk dożylnie i podawano mi kilka dni lek sulfasalazin EN i dalej mam go brać, ale nie widzę żadnej poprawy od tygodnia. Czy to możliwe, że to ta choroba i czy są sposoby dokładnego jej zdiagnozowania? i czy te leki w końcu dadzą rezultat, bo podobno może mnie tak boleć kilka tygodni. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×