Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pojawiający się w mosznie obok jądra


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prawie 20 lat i od jakiegoś roku, co jakiś czas (tj. co kilka miesięcy, tygodni bądź dni... różnie) obok prawego jądra w mosznie, wychodzi mi guzek, który bardzo boli a gdy go dotykam, jest nabrzmiały i twardy. Owy ból nie pozwala mi się poruszać i normalnie funkcjonować... muszę *odczekać* jakiś czas, (najczęściej leżąc nieruchomo na łóżku) aby guzek zanikł i ból ustał. Mało przez to nie wylądowałem w szpitalu, ale myślałem, że to tylko jednorazowa przypadłość i zlekceważyłem problem (również powodem może być to, że nigdy w życiu nie byłem w szpitalu i chyba cierpię na syndrom *białego fartucha*). Chciałbym wiedzieć co to może być, oraz co powinienem z tym zrobić. ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pojawiający się i znikający guzek w okolicy jądra, mogący dawać dolegliwości bólowe może być przepukliną pachwinową schodzącą do moszny. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Przepuklina wymaga leczenia operacyjnego. Jeśli się tego nie zrobi może dojść do powikłań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdyczuwalne zgrubienie w postaci guza wielkosc fasolki w worku mosznowym .Po obejrzeniu programu medycznego.Wtym programie ktos powiedzial ze nalezy badac te czesc ciala co okazalo sie duza niespodzianka.Dokladnie nie pamietam kiedy.Okolo roku .Wczesniej i teraz mam tez bol prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×