Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamana ręka w nadgarstku i puchną palce


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj złamałem ręke w nadgarstku, nastawiono mi gość i założono gips. Moge ruszać palcami lecz są one spuchnięte w miejscu gdzie łącza sie z dłonią czy tak powinno być?? Czy lepiej z tą opuchlizną udać się do lekarza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałam złamaną rękę w nadgarstku i nastawianą ją operacyjnie, to mój lekarz kazał mi trzymać rękę w górze, mniej więcej na poziomie serca, albo trochę wyżej (nie pamiętam dokładnie) no i ruszać palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam złamaną rękę w nadgarstku ale jej lekarz nie nastawił i po jakimś czasie usuneli mi kawałek kości i dzisiaj mam problem z ręką boli i puchnie nie mogę dzwigać ciężko mi sę pracuje i nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKA to może być zespół sudecka. Ja złamałem lewą rękę 4 dni temu i też mam opuchliznę. Mogę ruszać palcami, ale też się martwię czy wszystko jest w porządku. Czekam jeszcze 3 tygodnie i 3 dni. Zobaczę jak to będzie wyglądać po zdjęciu gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę do grupy złamanych nadgarstków -ja złamałam przed wczoraj ręka boli i puchnie wczoraj byłam u lekarza i popuścił mi gips w niektórych miejscach bo uciskał i palce były zimne teraz są spuchnięte al ciepłe więc sprawdź jeśli są zimne to idź do lekarza bo są niedokrwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stare sprawy, ale na temat.Ja złamałam rękę w nadgarstku paskudnie.Jutro będzie 5 tygodni, ciągle mam opuchnięte palce i boli.Nie mam gipsu, a do lekarza dopiero za 13 dni. Czy będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Wczoraj złamałam sobie kość promieniową. Gdy rano się obudziłam bolały mnie palce i zaczeły puchnąć ale moge nimi ruszać. Mama mówiła że opuchlizna niedługo zejdzie i nie ma się co martwić bo to normalne. Mało wiem o złamaniach bo pierwszy raz mam coś złamane. Prosze o rade bo wizyte mam dopiero za 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc miałam złamaną rękę w nadgarstku z przemieszczeniem *gips 6 tygodni i już zdjęty ale ręka boli i okropnie mam spuchniętą co to może być i co mam dalej robić proszę o radę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach trzeba trzymać nogę lub rękę wyżej co by krew spływała.I najważniejsze żeby brać zastrzyki p/zakrzepowemu zapaleniu żył.Też tak miałam, lekarz zaniedbał a ja po zdjęciu gipsu,nogę miałam fioletową,opuchniętą i bardziej bolała niż przy złamaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) 17.07 2016 złamanie kości promieniowej-nadgarstek.Po nastawieniu (bez znieczulenia)założono mi gips.Obecnie mimo,ze to czwarty już tydzień mam bardzo opuchnięte palce,momentami zimne.Rękę trzymam na wysokości serca.Kiedy tydzień temu bez terminu wizyty poprosiłam ortopede o poradę on zlecił nacięcie wzdłuż gipsu ale to nie pomogło. Zaczynam się martwić bo gips mam mieć do 31.08. Czuję,ze dziś pojawie się na SOR-e ale nie chce wyjść na panikarę.Czuje jednak,ze cos jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde zlamanie kosci promieniowej jest indywidualne. Nie mozna zastosowac identycznej definicji do kazdego przypadku. Jedno jest pewne ze kiedy juz zlamiemy sobie ta kosc promieniowato nie trzeba czekac. ...tylko natychmiast udac sie do lekarza. Zrobic zdjecie nadgarstka. Lekarz stwierdzi jakie zlamanie czy potrzebna jest operacja czy nie. Najczesciej kiedy mamy zlamanie lub pekniecie koncowki dalszej kosci promieniowej ...potrzebna jest operacja i wzmocnienie tego zlamania plytka tytanowa. Opuchlizna moze utrzymywac sie nawet kilka miesiecy. Pamietajmy ze po 25 dniach od zlamania ..nastepuje proces tego gojenia sie. I na operacje moze robic sie pozno. Pozniej dochodzi lamanie tej kosci itp.jesli zdecydujemy sie pozno na zabieg. Wiec nie czekajcie na cud jesli chcecie uzywac jeszcze tego nadgarstka i reki przed smiercia. Oczywiscie bedzie tez potrzebna pozniej terapia zeby nauczyc sie ruszac ta reka i palcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie takie złamanie nasady dalszej kości promieniowej i na SORZE stwierdzono, że operacja niepotrzebna. Nastawili idealnie, mam gips ale palce mam spuchnięte jak parówki. Ruszam nimi, są ciepłe jednak zgięcie ich jest ograniczone opuchlizną. Trzymanie w górze daje ulge na chwile i nie likwiduje opuchlizny. Ortopeda na kontroli po 12 dniach gipsu przepisała mi lek p/obrzękowy cyklo3-fort i zaleciła ćwiczyć palce, starać się je zginać, trzymać  w górze bo inaczej zamiast ręki będę miała "grabki". Mimo ćwiczeń problem opuchnięcia jest nadal, na dodatek po ćwiczeniach piecze mnie w nadgarstku i kłująco pobolewa gdzieś pod gipsem. Może to za wcześnie bo to dopiero 2 tygodnie w gipsie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 tygodnie do zdjęcia gipsu. Palce dalej spuchnięte ale masuję je często i staram się by było w nich życie.Puchnąc zaczynają gdy wstaję rano.  Generalnie najlepiej mi gdy jestem w pozycji leżącej ale ile można leżeć? Coraz śmielej mogę ruszać całą ręką, nie używam już temblaka ale czasami ostro coś zaboli pod gipsem.Martwi mnie wpis Mirka że jeżeli nie miałam operacji to mogę mieć na nowo łamaną kość:classic_sad:. Oby mój przypadek był szczęśliwszy i obyło się bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc Slask

Czy mozesz napisac jak po zdjeciu gipsu ,czy wszystko ok? Ja ma dokladnie to Samo co Ty.Tez trafilam na SOR w Piekarach .Wieloodlamowe zlamanie nasady dalszej kosci promieniowej z przemieszczeniem.Reka byla nastawiana i narazie obedzie sie bez operacji.Mam twardy ciezki gips.Reka czasami mocno mnie pali jakby mi zar tam wkladali Palce puchna.Nie ma mowy o jajmniejszym ruchu kciuka .Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

W przypadku złamania kości promieniowej i założenia opatrunku gipsowego mamy 2 główne możliwości

1) lekkie spuchnięcie palców i umiarkowane zaburzenia czucia palców i zaburzenia odczuwania temperatury

2) duży obrzęk palców, silne zaburzenia czucia i ból palców

2 Opcja powinna skłaniać do konsultacji z ortopedą by ocenił sytuację, a szczególnie ustawienie gipsu.
Więcej info na temat złamania nasady dalszej kości promieniowej znajdziesz na moim blogu o rehabilitacji
https://swiatrehabilitacji.pl/zlamanie-nasady-dalszej-kosci-promieniowej-w-nadgarstku-objawy-leczenie-rehabilitacja/

Pozdrawiam
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×