Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tarczyca a serce


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na skutek leczenia amiodaronem zachorowałam na silna nadczynność tarczycy. W trakcie leczenia metizolem po kilku miesiacch preszłam w niedoczynnosc ale dość szybko zostałam umiarowana i do tej pory leczona jestem Letroxsem50. Mój ostatni wynik to :TSH-1,7mlU/L,FT3-2,49pg/ml,FT4-1,41ng/dl. Jednak martwi mnie fakt,że co pół roku robię USG i za każdym razem mam nowe dwa guzki. Płat prawy:4,2x1.3x1,5cm. Płat lewy:4,3x1,3x1,5 cieśń-0,7cm.zawiera ubogoech.guzek 0,8x0,5cm. w prawym płacie trzy ubogoech.do o,6cm. W dolnej i środk.części płata lewegonadal ok.pięciu ubogoech.guzków do 1cm.Struktura miąższu niejednorodna.Po stronie lewej widoczne są nieliczne powiększone węzły chłonne szyjne sięgajace 1,3cm.. Chodzę ciągledo tego samego endokrynologa który twierdzi, że jest wszystko pod kontrolą. Każde badanie USG napawa mnie lękiem,że pojawią się nowe guzy? Co o tym sądzić. Tym bardziej martwię sie gdyż choruję na serce. Mam 56 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie guzki są niewielkie i raczej wskazują na guzki typu zwyrodnieniowego, koloidowego. Skoro nie budzą niepokoju u endokrynologa nie należy się nimi przejmować. Trzeba nadal stosować się do zaleceń endokrynologicznych. W trakcie nadczynności zapewne doszło właśnie do rozrostu guzkowego tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×