Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po złamaniu kości udowej


Gość kaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tydzien temu miałam ściagniety gips po 8 tygodniowym unieruchomieniu(złamanie kości udowej z przemieszczeniem zespolenie operacyjne) i mimo rehabilitacji nie moge zgiąć nogi w kolanie ponieważ bardzo boli Lekarz powiedział że zrost jest prawidłowy ale sie obawiam czy napewno tak jest. Prosze o odpowiedz Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety nadal się rehabilitować i to przez wiele tygodni. To typowe po tak dużym złamaniu i po tak długotrwałym unieruchomieniu. Proszę uzbroić się w cierpliwość powoli w kolanie wróci ruchomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też mam złamanie wieloodłamowe trzonu kości udowej zespolone gwoździem expert zaryglowanym w sumie na 5 śrub, w szpitalu leżałem 4 tygodnie właśnie z powodu problemów z rozruszaniem kolana, potworny ból przy minimalnym ruszeniu nogą w bok, miałem mieć robioną artroskopie stawu, ale w moim przypadku jest niestety nie możliwa, w końcu zrobili mi punkcję i zostawili dren(malutki cewnik) na 5dni do podawanie środka p. bólowego do ćwiczeń, udało mi się rozruszać kolano, ćwiczyłem sam, bo rehabilitant był na urlopie..., jak wrócił to na artromocie zginałem kolano na 50 stopni, 2 dni później na 65 i mnie wypisali, w domu jestem 12dni i udało mi się dojść do 90, może 95 stopni ale to już bólem, jeden odłam kości mam przy samym kolanie i w tym właśnie miejscu mnie boli, dalej zginać szczerze mówiąc trochę się boję, a kontrolę mam dopiero za miesiąc. Przy samym rozruszaniu najbardziej bolał mnie mięsień uda, zwłaszcza przy śrubach, ale to normalne, trochę cierpliwości i się rozrusza. Przy złamaniach wysoko energetycznych może też dojść do uszkodzenia stawu kolanowego. nie wiem czy coś pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja jestem po wypadku samochodowym, w związku z trudną rehabilitacją, chciałabym pomóc innym i założyłam blog w którym opisuje swoją historie. Teraz minęło dwa lata i jest prawie ok, bo już nie kuleje i prawie moge robić to co robiłam przed wypakiem. http://zlamaieotwartekosciudowej.blogspot.com/ zapraszam, moge być również w kontakcie na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

To normalne, że boli niestety. Rehabilitacja powinna być nadal w takim razie. Ja po artroskopii chodziłam na rehabilitację przez kilka miesięcy, nie codziennie albo trzy razy na tydzień, później dwa, później raz, ale cały czas i miałam zmieniane różne zabiegi, ćwiczenia, żeby jak najszybciej wrócić do siebie. Jak chcesz żeby było tanio, ale żeby być dobrze prowadzonym to polecam słomczyńskiego 12 w Krakowie, mają też stronę rehabilitacje.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×