Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe bóle podbrzusza


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panie doktorze proszę o poradę.Otóż od miesiąca odczuwam bole w podbrzuszu,lokalizujące się głównie z prawej strony pępka,okolice pępka.Byłam u ginekologa,zdiagnozował zapalenie przydatków,ale po dziesięciodniowej kuracji Duomoxem,gynalginem i distreptazą bóle nadal się utrzymują.Ostatnio nasiliły się po prawej stronie pępka i pojechałam na Izbę Przyjęć,miałam konsultację ginekologiczną-wszystko jest dobrze,potem zrobiono mi usg jamy brzusznej-usg w normie,węzły krezkowe w prawym dole biodrowym powiększone 10-11mm,ślad płynu w zatoce Douglasa,morfologia i biochemia w normie.Podano mi kroplówkę rozkurczową i wysłano do domu z zaleceniem kontroli w razie nawrotu bólu rano.Dostałam tez skierowanie do poradni gastrologicznej.obecnie czekam na termin.Panie doktorze moje pytanie brzmi czy te węzły chłonne to powód do niepokoju.Dodam jeszcze że początek moich dolegliwości zaczął się kilka tygodni po porodzie,a rodziłam 3 miesiące temu,2 miesiące temu wszyscy w domu przechodziliśmy infekcje rotawirusową,ja z miesięcznym dzieckiem na oddziale zakaźnym.Bardzo proszę o jakąś poradę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzły chłonne powiększone są zapewne wynikiem właśnie stanu zapalnego w przewodzie pokarmowym spowodowanym właśnie infekcją wirusową. Taki stan może właśnie wywoływać bóle w jamie brzusznej oraz powodować gromadzenie się płynu. Z reguły taki stan ustępuje samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×