Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz tarczycy z bezechową obwódką


Gość AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Profilaktycznie zrobiłam USG tarczycy i jest taki wynik: W badaniu USG tarczyca niepowiększona, jednorodna. W górnym biegunie płata prawego widoczna zmiana guzowata z bezechową obwódką o wym. 12x9mm. Prawy płat o wym. ok.12x17x30mm. Lewy płat o wym. ok.15x10x30mm. Cieśń. gr. ok.4mm Zrobiłam biopsję i wynik jest taki: rozpoznanie: Thyreoiditis chronica Tyreocyty bez cytologicznych cech złośliwości leżące w płatach, płacikach, grupach i rozproszeniu. W tle krew, liczne limfocyty leżące w strzępkach i rozproszeniu oraz koloid Wynik TSH 1,70 Czekam na wizytę u lekarza endokrynologa ale BARDZO się boję . Proszę odpowiedzieć czy to coś groźnego, czy to się leczy, czy konieczna jest operacja. Nigdy wczesniej nie leczyłam tarczycy, gdyż wyniki T3 T4 były dobre, a na UGS nikt mnie nie kierował. Od kilku lat leczę się u hematologa z powodu małej ilości białych krwinek około 2800- 3200 i zażywam wit B6. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie stwierdza przewlekłe zapalenie gruczołu tarczowego. Wynik badania cytologicznego określa guzek typu łagodnego rozrostu koloidowego, bez cech nowotworu. Taka zmiana będzie wymagała zapewne tylko leczenia farmakologicznego. O dalszym postępowaniu jednak zadecyduje endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Miałam już wyzytę u lekarza endokrynologa. zlecono euthyrox N25 oraz wykonanie anty TPO. Mam już wyniki 51,68 IU/ml, norma 5,61. Czyli 10-krotnie wyżej. Czy to oznacza chorobę hashimoto??? Jeżeli tak to jakie powinnam wykonac teraz jeszcze badania. Czy wskazany jest pobyt nam Bałtykiem. Czy mam zmienić dietę. Jaki tryb życia prowadzić??? Jestem poważnie zaniepokojona. Wizyta następna dopiero 16 sierpnia. I jeszcze zauważyłam jakieś dziwne niby pieczenie, mrowienie w okolicy tarczycy i poniżej. Co to może być? Proszę bardzo o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×