Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i niedorozwój jądra


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam pana doktora ale chętnie wysłucham opinii osób na podstawie własnych doświadczeń. Mam jedno jądro większe i nie dotyczy to prawego które jest normalnych rozmiarów (4cm). Moje małe lewe jądro (ok 2,5- 3cm) jest wyżej od prawego praktycznie nie zwisa i jest umiejscowione w poprzek. Pytanie dotyczy tego dlaczego albo raczej co mogło być przyczyną że nie urosło? Mam 21 lat i teraz nic mnie nie boli a było inaczej w okresie dojrzewania czyli 13-16lat miałem bardzo silne praktycznie nie do wytrzymania bóle lewego jądra ale krótkie około 10-15min, średnio raz na miesiąc dwa, i zawsze wieczorem. Ból promieniował w górę w kierunku pachwiny i lewego podbrzusza (jakby taką kreską), szczególnie nasilał się przy dotyku i zmuszał do leżenia. Ból ustępował nagle z niczego jakby coś się odblokowywało. Jaka to choroba?, wada wrodzona/nabyta? wodniak, zapalenie, żylaki, może przepuklina uciskała na żyły(dodam że mam przepuklina od 18roku która już od pół roku ani razu się nie uwypukliła). Za wszelkie uwagi, wskazówki serdecznie dziękuję. grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za choroba. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie usuwasz zdiagnozowanej przepukliny. Sam kiedys mialem przepukline teraz mam zylaki III stopnia i wkrotce mam zamiar zrobic z nimi porzadek zdiagnozowane zostaly stosunkowo niedawno (jakies 3mies temu). Nie rozumiem takiego postepowania, moim zdaniem przepuklina moze jedynie sie powiekszac. Wiadome jest ze sama nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza i powiedział mi że wzmocnią mi się mięśnie i przepuklina się skończy. Trochę mnie to zdziwiło ale w końcu to lekarz. Myślę że bez operacji i tak się nie obejdzie, to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×