Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pola płucne rozedmowo przejaśnione na obwodzie bez ogniskowych zagęszczeń miąższu


Gość artur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat zrobiłem sobie badanie zdjecie klatki i oto taki wynik co to znaczy? Pola płucne rozedmowo przejasnione na obwodzie bez ogniskowych zageszczeń miaższu.Prawa przepona wolna,po str lewej pojedynczy zrost przeponowo - opłucnowy. Katy p-ż niewidoczne.Sylwetka serca na zdj p-a w granicach normy. prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno skonczyłem szkołe, w 2 i 3 klasie miałem praktyki w zakładzie stolarskim.W 2 klasie praktyka 1 raz w tygodniu. 5 godzin W 3 klasie praktyka 1 raz w tygodniu 5 godzin + 1 cały miesiąc pazdziernik po 8 godzin. A teraz parcuje w tartaku od niecałych 2 miesięcy. Mam to gdzies od 1roku lub 2 , niemoge nabrac tak duzo powietrza do płuc jak kiedys. odpisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wieku młodzieńczym przechodziłeś zapalenie płuc? Czy zauważyłeś żeby Twoja klatka piersiowa posiadała inny kształt (inne ułożenie żeber) niż u innych ludzi? Czy uprawiasz sporty wydolnościowe? Jakikolwiek wypadek, uderzenie w klatkę piersiową? Czy podczas nieświadomego oddychania bardziej zaangażowane są mięśnie klatki piersiowej czy brzucha? Czy oddychasz przez zaciśnięt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie płuc nie. Klatka piersiowa wpozadku kształt. Sport piłka nozna,siatkowka kilka razy w misiacu. czasami: tennis,koszykowka. Jazda rowerem kiedys do szkoły a teraz do pracy, do szkoły 6km do parcy 1km.(w obie strony)codziennie Siłownia od roku 2007 do 2009 z przerwami około 5 razy w tygodniu. Wypadek w klatke piersiowa nieodnotowałem. Nieswiadome oddychanie bardziej zaangazowane sa miesnie klatki piersiowej. Zacisniete usta podczas oddychania nie. Mysle ze? przyczyna tego mogla byc siłownia robienie klatki piersiowej na ławeczce? Podczas robienia klatki piersiowej podczas 1 seri nabierałem duzo powietrza do płuc i robiłem kilka powtórzen. ????? odpisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki powód wydaje się być mało możliwy, jeśli jednak ukształtowałeś mięśnie w taki sposób mogły one wpłynąć na budowę klatki piersiowej. co do klatki - chodzi o to czy klatka piersiowa u Ciebie jest głębsza niż u rówieśników. możesz to sprawdzić stając z kolegą plecami przy ścianie jeden obok drugiego i patrząc czy klatka sięga u ciebie dalej przednią ścianą. tylko wybierz znajomego podobnego posturą i wysokością do Ciebie. możesz postarać się rozluźnić mięśnie kl piersiowej poprzez ćwiczenie: na drążkach równoległych utrzymujesz się na wyprostowanych rękach i napinasz mięśnie barków unosząc trochę ciało samymi mięśniami barków. tak wytrzymujesz do 5 sek i x6 w 6 seriach co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cwiczenia to na ten zrost ?? te cwiczenia pomogą ? pola płucne rozedmowo przejasnione to co to znaczy ? opisz te cwiczenia dokładnie jak je mam wykonywac. Pola płucne rozedmowo przejasnione na obwodzie bez ogniskowych zageszczeń miaższu.Prawa przepona wolna,po str lewej pojedynczy zrost przeponowo - opłucnowy. Katy p-ż niewidoczne.Sylwetka serca na zdj p-a w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×