Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnostyka rwy kulszowej


Gość monika86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ma pytanie czy mnie dosiegla Rwa Kulszowa?? Bo nie bylam z tym u lekarza .A od dluzszego czasu (okolo roku) dopadaly mnie bole typu ze musialam pomoz sobie reka aby przewrocic sie na bok bo prawa noga byla niewladna a bol w plecach byl nie do opisania . Bol mnie obodzil jak spalam na plecach.Lekcewarzylam to bo myslam ze to moze przeziebione korzonki lub nerki.Dosc czesto to sie powtarzalo:( czasami niewiedzialam jak mam wstac z lozka i konczylo sie na tym ze schodzilam jak to sie mowi na czterech.Ale ostatnio zdarza sie to coraz czesciej i do tego doszedl lekki bol biodra promieniujacy do kolana. Poradzcie mi czy musze zglosic sie z tym do lekarz (leki przeciw bolowe niepomagaja:(( . A tym bardziej ze pracuje w szwajcari i az boje sie kolejnego rachunku. * PROSZE o porade........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia zielona góra

Witam ,ja cierpię dokładnie na tą samom dolegliwość,co 3 miesiące rwa,zastrzyki ,napewnomusi panizgłosić siędolekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa ,przydałby sięrezonans magnetyczny,który wszystko pokarze takjak w moim przypadku ,który jest nie ciekawy. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Na wysokości L5/S1 widoczna jest pośrodkowa ,skierowana wrawobocznie wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężajaca prawy zachyłek boczny.Kanał kręgowy dodatkowo zwężony jest w wymiarze dwubocznym na tym poziomie oraz na poziomie L4/L5 przez pogrubiałe więzadła żółte.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych .Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe szpiku kostnego typu 2 w części tylnej płytki granicznej trzonu L5. Poza tym innych zmian nie wykazano. Także proszę opomoc i pytanie czy będęmusiałamieć operację?? Nadmieniam , że zaczynają mi drętwieć obie nogi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Zapewne będzie konieczne wykonanie dodatkowych badań np. rezonans magnetyczny kręgosłupa i na podstawie wyniku tego badania decyzja co do dalszego leczenia - zachowawczego, a być może operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedzi widze ze jednak bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie:(( moze tu w Szwajcari mi jakos lepiej pomoga...chociaz na zbyt wiele nie licze bo juz mialam okazje korzystac z tutejszej opieki medycznej. ale jestem dobrej mysli moze szybciej sie tu dostane do specjalisty niz w polsce. A co do Kasi to jestem jeszcze zielona w tym temacie ale juz wiele stron internetowych czytalam na ten temat i wywnioskowalam ze w polsce nie chetnie robia operacje wola zostawic czlowieka z bolem..kapletna znieczulica...(( wczesniej mialam problemy z lokciem i tez mnie lekarze odsylali od jednego do drugiego i skonczylo sie na tym ze nic mi nie pomogli-- na takich konowalow trafilam)) ale jesli odczowasz dretwienie nog to chyba cie operacja nie minie ale jest wiele za... i przeciw.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł D.

Witam, powodem takich dolegliwości może być dość dużo czynników. Moniko powinnaś zgłosić się do lekarza neurologa bądź ortopedy, który zróżnicuje schorzenie i podejmie odpowiednie leczenia. Nie zwlekaj ponieważ dolegliwości prawie na pewno będą się pogarszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×