Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolak wątroby


Gość ania77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana!!! Czytałam tu wiele artykułów dotyczących tego wątku u mnie najpierw na USG stwierdzono naczyniaka jednak po TK z kontrastem okazało się że to gruczolak 12mm-8mm, w fazie żylnej i póżnej o jednorodnie niższej gęstości w porównaniu z pozostałym miąższem wątroby, zmiana hypodensyjna ogniskowaw segmencie 4.Trzustka o ostrych zarysach, normodensyjna, reszta bez zmian! Moje pytanie: interpretacja tego wyniku i co to oznacza? Czy ten guzek jest grożny i nie wiem co delej robić? Boję się!!! Proszę o szybką odpowiedz!!! pozdrawiam Dodam jeszcze że od ok. pól roku odczuwam ból pod żebrami z prawej strony, jestem osłabiona i często wymiotuję żółcią!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Gruczolak jest zmianą łagodną, rzadko może być punktem wyjścia zmiany złośliwej. Taką zmianę można obserwować, nie jest konieczny zabieg operacyjny, szczególnie przy tak małej zmianie. Należy rozważyć odstawienie doustnych środków antykoncepcyjnych, ponieważ uważa się je za przyczynę predyponującą do jej powstania. Oczywiście warto skonsultować dolegliwości z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz! Robiłam badania krwi mam dziwne wyniki: mam podwyższone monocyty 11,3% (1,7-9,3% norma), basofile 1,2% (0,0-1,0 norma), monocyty ilość 0,88 (0,10-0,80 norma), płytkokryt 0,4% (0,2-0,4), zawsze miałam żelazo dużo poniżej normy nawet jak jadłem preparaty żelazowe a teraz nic nie brałam a wynik podskoczył do 170 ug/dl! Ogólnie czyje sie słaba, szybko się męczę,kręci mi sie w głowie! Mam pytanie: O czym mogą świadczyć takie wyniki? proszę o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!! Piszę znowu do Pana Bo trochę zaczynam się martwić od jakiegoś czasu mam na szyi kulki wielkości grochu, mirabelki. Pół roku temu miałam jedną teraz jest ich kilka a migdałków już nie mam nie wiem co to i gdzie się z tym udać!!!! proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×