Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okaleczenie prącia


Gość kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem. Ostatnim razem postanowiłem przyciąć sobie trochę włosów na penisie i wokół gdyż był one bardzo długie i przypadkowo się okaleczyłem. Jest to rana dokładnie pod trzonem prącia a więc nie dotyczy to napletka ani żołędzi. Jest to rana niewielka 0,5 cm na początku krwawiła ale teraz już nie jest ona zrobiona nożyczkami. Skóra jest lekko oderwana jak np. u bokserów ( naskórek na kostkach jest trochę oderwany ale nie całkowicie). Mam pytanie czy mogę swój problem rozwiązać domowymi sposobami np. okładami z Rivanalu czy coś takiego jeśli tak to jak często i jaki roztwór sporządzać oraz czy konieczna jest wizyta u lekarza ( wolałbym nie z powodu wstydliwości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję szybkiej odpowiedzi ponieważ nie wiem co z tym zrobić czym przemyć i czy wogóle to się zagoi o by tak bo jestem w wielkiej rozpaczy i strasznie się denerwuję. Proszę o pomoc najlepiej specjalisty z góry dziękuję!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyć wodą utlenioną lub spirytusem w stężeniu 70 %, następnie poczekać aż rana się zasklepi i nie nadwyrężać penisa aż będzie wyglądało dobrze, jakieś 2-3 dni. do przycinania/ golenia włosów polecam maszynkę elektryczną, golarkę jednorazową lub delikatny krem do depilacji. nie ma sensu ciachać nożyczkami, nie wygląda to ładnie i jest kłopotliwe. jeśli skóra w miejscu uszkodzenia będzie jutro czerwona i ciepła należy wtedy udać się do lekarza, być może świadczyć to będzie o zakażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dopiero dziś przemyłem ranę to znaczy 22 godziny od zdarzenia wprawdzie naskórek który został oderwany już się zasklepił i jest trochę czerwony ( ale tylko w miejscu przecięcia wewnątrz a nie dookoła rany). Gdy przemyłem raną pojawiło się charakterystyczne pienienie ale prawie mnie nie piekło jak przy przemywaniu ran. Czy od tej pory mam czekać te 2-3 dni i rana powinna się sama zagoić czy trochę dłużej to potrwa i czy nie mam zakażenia czy nie za późno oczyściłem ranę, Przypomnę że mam tylko i wyłącznie czerwony oderwany naskórek który już się sklepił i miejsce zarysu rany (przecięcia) a wokół nie -czy to jest już zakażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo mi pomogłeś teraz będę spał spokojniej i wogóle poczekam do zagojenia się rany mam nadzieję że wszystko będzie ok. naprawdę bardzo dziękuję jestem ci naprawdę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym spirytisem to prosze uwazac gdyz te okolice leza blisko blon sluzowych - jak wiemy spirytus nawet w takim stezeniu scina bialko. Ja bym odradzal taka rana powinna sie sama zasklepic. ewentualnir mozna uzyc preparatu octenisept - nie zawiera alkocholu i swietnie odkaza , niestety nie jest tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×