Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obszar naciekowy w przestrzeni przykręgosłupowej w szczytu płuc


Gość erni-mąż 34letniej I

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erni-mąż 34letniej IZY

Żona moja jest po dwukrotnej chorobie nowotworowej.Ma amputowane obie piersi i usunięte węzły chłonne.Okolo roku temu zaczęła jej opadać prawa powieka.Zaniepokojeni tym faktem udaliśmy się do lekarza.Po pobycie w szpitalu stwierdzono zmiany w szczycie płuca spowodowane radioterapią.Po krótkim czasie zaczęły się problemy z niedowładem prawej ręki.Po badaniu rezonansem stwierdzono obszar naciekowy w przestrzeni przykręgosłupowej w szczytu pluc.Dalej było badanie pet stwierdzające ognisko meta o niskim rozroście.wszystko przeciągalo się w czasie.Dwa miesiące temu została pobrana biopsja,która nie stwierdziła komórek nowotworowych*jednak ponowny rezonans stwierdził już dwukrotnie większy zajęty obszar.Na dzień dzisiejszy żona ma całkowity niedowład prawej ręki,od tygodnia zaczęły się problemy z prawą nogą.Od dwóch miesięcy nosi plastry transtec,które niewiele pomagają ,zarzywa sterydy i leki rozkurczowe...Lekarze zwlekają z decyzją co dalej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takim zaawansowaniu choroby nowotworowej tylko leczenie objawowe może pomóc i ułatwić przejście tego trudnego etapu życia. Dobrze by było, żeby żona dostała się pod opiekę hospicyjną, gdzie będzie miała całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci współczuję,podobną sytuację przeszłam w swoim życiu z mamą,która niestety już nie żyje.To jest straszne nie móc pomóc najblizszej osobie w cierpieniu.Opieka paliatywna będzie Wam potrzebna od zaraz. Nie oddawaj żony do hospicjum, załatw sobie domowe hospicjum,uwierz mi i zaufaj,wiem co piszę.Pozdrawiam i życzę wytrwałości i siły.Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×