Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie znamienia barwnikowego-brodawkowatego


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..mam skierowanie na wycięcie do chirurga -znamienia barwnikowego -brodawkowatego...wielkość 1 cm,10 mm.Znamię to znajduje się na piersi i pewnie dlatego mnie drażni estetycznie i po rozmowie i badaniu tego znamienia (nie jest to zmiana rakowa) -dermatolog powiedział,że lepiej wyciąć chirurgicznie..nie bede ukrywała,że się boję,ze jak wytne to nie odnowi sie i dopiero nie nabawię problemu..bardzo proszę o radę może ktoś usuwał i może mnie uspokoi albo po prostu podzieli się doświadczeniem..bardzo dziekuję za ewentualne odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego bać. W przeciągu 2 miesięcy usuwałam 6 znamion z róznych części ciała. Chirurg miejscowo znieczula ( trochę nieprzyjemne uczucie) i potem już nic nie boli. Po usunięciu zmiana jest przesyłana do badania histopatologicznego celem określenia jaka to konkretnie zmiana - tylko badanie histopatologiczne daje 100% pewności co do charakteru zmiany. Również w wyniku histopatologicznym - patomorfolog określa czy zmiana została usunięta doszczętnie. Jeśli tak, to leczenie jest zakończone (przy łagodnej zmianie), jeśli nie - docina się , żeby nie odrosło nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpis Aniu,zawsze bedzie strach ale to chyba normalne,przyjął sie taki stereotyp,żeby nic nie ruszać,bo jak się ruszy to dopiero...szczerze pisząc lekarz mnie się pytał czy mi to przeszkadza? ja jemu,że tak bo ciągle i natrętnie to znamie oglądam.W tej sytuacji powiedział abym sie nie zadręczała i po co mam to trzymać i mam wyciąć..ale mówił to bez przekonania...stąd może moje pytanie.ale dziekuję za podzieleniem się informacjami...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej w takim przypadku pozbyć się znamienia i się nie denerwować. Wiem co to znaczy - mnie zaczęło bardzo swędzieć znamię, dermatolodzy oglądali i mówili, że nic się nie dzieje, ale... kazali przyjść za miesiąc. Nie chciałam codziennie oglądać znamienia i się zastanawiać, czy już się coś z nim dzieje, czy jeszcze nie. Wycięłam, okazało się łagodne, i mam spokój, a ulga wielka. Więc usuń znamię i nic się nie bój, zyskasz bezcenny spokój. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×