Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wapno kontra fosforan organiczny


Gość menia74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Bardzo proszę o pomoc. W dniu 25.05.10 roku byłam operowana. Rozpoznanie -wole guzowate. Procedury-prawie całkowite usunięcie tarczycy.W szpitalu miałam niski poziom Wapnia całkowitego.Zalecono 5xdziennie pić wapno(jedna tabletka zawiera 177mg)do tego doszedł Magnez 1xdziennie i jeszcze Alfadiol 1xdziennie no i oczywiscie Euthyrox 50.Mineły ponad dwa tyg. i po ponownym wykonaniu wyników poziom wapna jest niski-8.3 gdzie norma to(8,5-10.5)ale za to fosforany nieorganiczne są za wysokie- 4,9 norma to(1.7-3.8).Wynik TSH 5.83norma to (0.27-4.2) i EO%5.3norma to (2-4).Reszta wyniku morfologii w normie.Na wizytę u Endokrynologa musze czekać jeszcze 3 tyg.Martwie się tym ,poniewąz mam ważny wyjazd.Zaznaczę też że odczuwam drętwienie stóp.Proszę o pomoc jak podnieść poziom wapnia całkowitego a automatycznie obniżyć poziom fosforanu nieorganicznego.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszym sposobem zwiększenia poziomu wapnia i zmniejszenia poziomu fosforu jest zwieszenie podaży wapnia w pokarmach i środkach farmakologicznych, a także zwiększenie dawki Alfadiolu. O tym musi zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba pić lub jeść wapń który się wchłania. To co w większości jest na rynku to chemiczne środki, które odkładają się tylko w nerkach. Najlepszy jest wapń ze skorupek jak kurzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×