Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwanie mięśni odbytu


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może najpierw powiem co mnie spotkało.To było ok 1 msc temu.Bardzo chciałam *puścić bąka*, ale że to nie był czas ani miejsce, więc zacisnęłam bardzo mocno pośladki i wtedy właśnie kichnęłam. Poczułam straszny ból w okolicy odbytu.Przy samym odbycie powstał jakby rozstęp.Bardzo bolesny i twardy, ale nie było śladów krwi, czy naderwania skóry na zewnątrz.Pobolało przez 2 tygodnie i przeszło.Trochę się przedźwignęłam i ból powrócił.Teraz nie mogę ani siedzieć, ani leżeć, ani chodzić. Mam pytanie, czy w takich dziwnych miejscach mogą powstawać przepukliny, albo naderwania mięśni?.Na jakie badania ewentualnie zostanę skierowana i czy możliwe jest zaszycie, aby więcej uraz nie nawracał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w takich dziwnych miejscach mogą powstawać przepukliny, albo naderwania mięśni? - przepukliny nie, ale być może doszło do urazu mięśni zwieraczy odbytu Na jakie badania ewentualnie zostanę skierowana i czy możliwe jest zaszycie, aby więcej uraz nie nawracał? - trzeba w tej sprawie najlepiej udać się do proktologa, on po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania, myślę, że leczenie zachowawcze będzie skuteczne, takich mięśni się nie zeszywa jeśli są już ostatecznie uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×