Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból okolicy lędźwiowej


Gość grzegorz n.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz n.

Witam! od kilku miesięcy mam uporczywy ból okolicy lędźwiowej. przy pochyleniu do przodu jest nagłe ukłucie. gdy wstaję rano z łóżka to lędźwie mam jakby zesztywniałe, nie mogę się nawet zgiąć. dopiero po kilkuminutowych rannych ćwiczeniach, skłonach, obrotach *paraliż* lędźwi ustępuje. w ciągu dnia gdy się rozruszam mogę się schylić, ból nie jest dokuczliwy ale się gdzieś tam czai. od kilku tygodni wykonuje proste ćwiczenia:kocie grzbiety, obroty tułowia, skłony - wtedy ból lędźwi wycofuje się ale po jakimś czasie (np. siedzenia) wraca. probowałem spać na boku z poduszką między nogami, na brzuchu - efekt taki sam. rano ciezko mi wstać z łóżka tak mam lędźwie zesztywniałe, obolałe, *sparaliżowane*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania co może być tych objawów przyczyną. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Zapewne konieczne okaże się wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł D.

Witam, opisywany przez ciebie ból może wskazywać na dyskopatię, jednak w celu upewnienia się powinieneś udać się do neurologa, który zróżnicuje schorzenie. Ćwiczenia, które wykonujesz bez dokładnej diagnozy i konsultacji z fizjoterapeutą mogą mieć negatywny skutek. W przypadku dyskopatii skłony w przód mogą powodować pogłębienie uszkodzenia - nie rób nic na własną rękę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×