Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie po laparoskopii zrostu jelita grubego


Gość m84

Rekomendowane odpowiedzi

4 dni po wykonanym zabiegu laparoskopowym (miałam duży zrost jelita grubego i prawego jajnika) zaczęło mnie kłuć z prawej strony pępka i pod prawym żebrem wolnym. ból o zmiennym nasileniu trwał ok. 1 miesiąca od zabiegu. po kolejnym miesiącu pojawił się znowu. Nasila się przy stresie bądź zaparciach czy biegunce (cierpię na depresję i nerwicę, stąd te kłopoty z jelitami). Lekarz prowadzacy ostrzegl mnie ze zrosty moga narastac. jaka moze byc przyczyna tych moich dolegliwosci. mialam niedawno robione usg, przed zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą właśnie świadczyć o występowaniu dużej ilości zrostów w jamie brzusznej utrudniających pasaż jelitowy. Tylko leki stosowane doraźnie np. rozkurczowe mogą przynieść ulgę w tych dolegliwościach. Ponowna interwencja w jamę brzuszną może tylko spowodować powstanie nowych zrostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byłyby to tylko zrosty byłabym spokojna. boje się że to początek nowegoo schorzenia, tylko, że ból pojawia się punktowo i jest to bardziej kłucie. Mam nadzieje, że to nie kamienie ani przepuklina. Czy zrosty po laparoskopii w obszarze miednicy mogą pojawić się w okolicy pożebrowej i okolicy pępka i pasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałam w necie o podobnych objawach ale nic nie znalazłam. prześledziłam kamice nerkową(ból czasem wędruje do pleców), przez choroby trzustki, wątroby, woreczka żółciowego i nic. Czy miał bądź ma ktoś podobne objawy po laparoskopii? A może to nie ma związku z samym zabiegiem? Bo czy zrosty mogą tworzyć się aż tuż pod żebrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×