Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okrężna wypuklina krążka międzykręgowego


Gość potrzebujący

Rekomendowane odpowiedzi

Gość potrzebujący

WYNIK TOMOGRAFII Na poziomie L4/L5 niewielka okrężna wypuklina krążka międzykręgowego (do ok.4mm) zwężająca światło otworów międzykręgowych wyraźniej po stronie prawej. Na poziomie L5/S1 podobna wypuklina,nieco mniejsza - do ok.3.6mm. Przerwanie ciągłości struktur tylnych kręgu L3 u podstawy wyrostków stawowych dolnych (obustronnie), z zachowaniem osi kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej. W trzonie kręgu L4 brzeżnie od strony bocznej lewej nieregularne torbielkowate rozrzedzenie struktury z rąbkiem sklerotycznym (ok.8mm). Drobne nierówności dolnych blaszek granicznych trzonów L2-L4- zaburzenia kostnienia. Innych zmian strukturalnych nie uwidoczniono. Cech stenozy kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym nie stwierdza się. Chciałbym się dowiedzieć czy dyskopatię na tym poziomie co mam (3.6mm-4mm) da się usunąć poprzez rehabilitację? Stwierdzono u mnie jeszcze, co wynika ze zdjęcia tomografii ucisk na korzeń nerwowy, ból promieniuje do prawej i lewej pachwiny. Czy da się to wyprowadzic za pomocą ćwiczeń? Jestem w sporcie wyczynowym i juz mam około 2 miesiący przerwy... Czy jest mozliwe wyprowadzenie tego do normy i wykluczenie bólu? Odczuwam go w okolicach kręgu. Byłem u kilku fizjoterapeutów, u jednego ortopedy, u doktora rehabilitacji. Dostałem zalecenie zeby chodzic na basen i mam dwa cwiczenia z mckenziego. Czy to wystarczy? co robic? i czy wyniki są aż tak straszne? mam 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy dyskopatię na tym poziomie co mam (3.6mm-4mm) da się usunąć poprzez rehabilitację? - takich zmiany mogą dobrze reagować właśnie na leczenie rehabilitacyjne Stwierdzono u mnie jeszcze, co wynika ze zdjęcia tomografii ucisk na korzeń nerwowy, ból promieniuje do prawej i lewej pachwiny. Czy da się to wyprowadzic za pomocą ćwiczeń? - nie ma w TK przedstawionych ewidentnych cech ucisku na korzenie nerwowe, jądro miażdżyste wpukla się do kanału kręgowego, ale nie uciska korzeni nerwowych, można taki stan leczyć rehabilitacją czyli m.in. ćwiczeniami Czy jest mozliwe wyprowadzenie tego do normy i wykluczenie bólu? - niestety, ale całkowicie prawdopodobnie objawów tego stanu nie da się wykluczyć Czy to wystarczy? - w chwili obecnej tak I co robic? - stosować się do zaleceń rehabilitantów i czy wyniki są aż tak straszne? - nie ma cech ucisku na korzenie nerwowe, więc nie są takie złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×