Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu skokowego z rozerwaniem więzozrostu


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem . Ok 8 tyg temu miałam drobny wypadek no i okazało się że uszkodziłam staw skokowy i lekarze musieli zrobić operacje aby ustabilizować więzozrost śrubką z podkładką . 6 dni temu zdjęli już mi gips, który nosiłam 7 tygodni . Teraz przechodzę do mego zapytania ponieważ po zdjęciu gipsu noga jest spuchnięta lekarz mówił aby normalnie chodzić lecz chodzenie sprawia mi ból ale jednak trzeba się poruszać , robie okłady z altacetu ale nie schodzi opuchlizna a do tego jeszcze ten ból.. czy to jest w porządku ? czy tak powinno być ? zaznaczam, że wyjęcie śruby mam na 12 lpca b.r . CZy to nie problem że bedzie ona tyle czasu w mojej nodze siedziała ? Proszę o odpowiedź ponieważ mnie to niepokoi. Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, śruba nie przeszkadza, ważniejsze jest jak najszybsze uruchomienie nogi. siły mięśni poprawią krążenie w kończynie (tka żylne jak i limfatyczne) a obrzęk będzie ustępował. warto podczas siedzenia nie opuszczać nóg na podłogę. ruch, ruch, ruch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kule na początku, aby nie dopuścić do upadku, ale ich zadanie będzie bardziej oddziaływanie na psychikę niż rzeczywiste odciążanie, po pewnym czasie stwierdzi Pani że ryzyko upadku jest małe i odstawi Pani kule. ból na początku jest obecny, ale powinien się zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wlasnie chodze juz bez kul, poniewaz nie czuje roznicy aby bylo lzej z kulami. no to dziekuje bardzo za odpowiedz i mam nadzieje, ze tak jak Pan mowi bol bedzie sie zmniejszal i noga dojdzie choc troche do siebie i pozbede sie tej brzydkiej opuchlizny . a jeszcze mam pytanie co do czasu po wyjeciu sruby, czy bede musilaa zxnowu miec gips badz inne usztywnienie ? czy po prostu juz bedzie wszystko dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justynaa

przepraszam Panie Mateuszu, ale mam jeszcze jedno pytanie i mam nadzieję, że Pan to przeczyta, ponieważ chciałam spytać czy normalnie mogę wrócić do pracy? pracowałam w alkoholach świata- oczywiście bym uważała na tą nogę i ostrożnie nosiła towar ale rozchodzi mii się o to czy nic mi się z tą śrubą tam nie zrobi . Dziękuje raz jeszcze z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielki zainteresowaniem przeczytałam tę wymianę opinii. Jestem w takiej samej sytuacji. W czwartek miałam zabieg i założono śrubę. Potwierdzam, że ból jest nie do zniesienia. Nie dośc, że boli sama rana i kostka to ból promieniuje aż do kolana. Cieszę się, że z czasem ustąpi. Chciałam jednak dowiedzie się ile standardowo trwa całkowity powrót do formy. za dwa tygodnie mam sie zgłosic na zdjęcie szwów, za cztery tygodnie mam odstawic szynę gipsową a za sześc mam miec powtórny zabieg wybiągnięcia śruby. Ile czasu od zabiegu będę jeszcze niezdolna do pracy? Jak szybko przebiega rehabilitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×