Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tlący ból lewego najądrza a zapalenie powrózka nasiennego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Badając jądra metodą palpacyjną od uciskania najądrza i badania czy z nim jest wszystko dobrze (nie znalazłem żadnych guzów na jądrze, jedynie lekkie zgrubienie na najądrze). Otóż zmartwiłem się tym i zacząłem to naciskać, sprawdzać co to jest, a jestem hipochondrykiem i chyba się za bardzo przejąłem bo wcześniej nic mnie nie bolało, miałem normalne wytryski, kolor spermy był naturalny, podczas wytrysku nic mnie nie bolało. Lecz od tego macania najądrza a dokładniej tego zgrubienia, po badaniu metodą palpacyjną boli mnie ono (zgrubienie w postaci małej kuleczki, tak jak gdyby chrząstki). Nie martwię się nią, jedynie martwi mnie tlenie najądrza, bo zakładam że jest ona jej częścią. Czy mogłem nabawić się stanu zapalnego? I mam jeszcze drugie pytanie do Pana Doktora Chrurga, a mianowicie, kiedyś pisząc, odpowiedział mi Pan Doktor, że to normalne, może mnie boleć bo dogłębnym badaniu palpacyjnym i to powinno ustąpić. Tak też się stało. Ból ten ustępuje po ok. 1-2 dniach i zupełnie nie czuję dyskomfortu nawet przy dotykaniu jądra. (nie stosując żadnych okładów z altacetu ani nie unosząc jąder do góry), lecz gdy wszystko jest okej i coś mnie podkusi znów pomacać tą kuleczke, to zwykle po tym znów mnie zaczyna boleć to najądrze. Dodam że gdy mnie tli najądrze, podczas wytrysku jest ok, nic nie boli więcej jest tylko to tlenie. Czy Pan Doktor myśli że jest to normalne taki ból gdy za mocno macam te najądrze? I czy nie prowadzi to zapalenia powróżka albo zapalenia jądra? Bo wczesniej gdy w ogóle nic nie dotykałem, to dotykanie i macanie jąder (delikatne) nie doprowadzało mnie do bólu żadnego, to zaczęło się jakiś miesiąc temu od kąd zacząłem macać to lewe jądro i dokładnie to najądrze. Od tego się wszystko zaczęło ten mój niepokój. Dziś zamierzam zrobić okład z altacetu i podnieść przed snem jądra i mam tylko tamte pytania do Pana Doktora. Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam aha i dodam że mam 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból zapewne spowodowany jest ciągłym drażnieniem najądrza przez samodzielne badanie (ucisk). Zgrubienie w najądrzu być może jest niewielką torbielą. Najlepiej, aby całkowicie uspokoić się skonsultować się z urologiem, który zbada fachowo i wyjaśni przyczynę Pana problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dziękuję bardzo Panie Doktorze, a jeszcze dodam, że wczoraj było wszystko okej i nie narzekałem a od dzisiaj rana (bo wczoraj przed snem myłem mosznę i ogólnie siebie i musiałem namydlić i spłukać i też smarowałem altacetem i było ok, ale gdy rano wstałem to odczuwałem taki dyskomfort jakieś tlenie dziwne moszny (da się z tym funkcjonować), ale jest takie cięzkie, takie dziwne. Aha i zmiana taka jaką zaobserwowałem to od rana mnie tliło (dodam że jeżdżę na rowerze), jak wróciłem to dalej tlił taki tępy dziwny ucisk (nie ból), ale kiedy moja moszna zrobiła się skulona od chłodnej temperatuty to ból ustał na chwilę i tak trwało to może z godzine i teraz znów mnie tli, a gdy się położę i wezmę worek uniosę wysoko to nie tli mnie wcale. Martwie się czego to mogą być objawy. Pozdrawiam Pana Doktora Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×