Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie raka brodawkowego tarczycy


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat i pisze ponieważ mam kilka pytań... jestem po całkowitym usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowego i mam w związku z tym kilka pytań : - mam problem z unormowaniem wapna jednego dnia jest dobrze natomiast zdarza sie ze dretwienia rak i buzi sa tak mocne że wyginaja mi sie palce i nie zaspecjalnie potrafię mowic... przyjmuje:Calperos 1000 3x2, Hydrochlorothiazidum 12.5 1x1, Magne B6 3x1, Alfadiol 1mikrogram 2x1. Moje pytanie brzmi czy to ustąpi? czy powinnam wykonać jakies badania? -kolejną sprawa jest wynik histopatologiczny, który niedawno odebrałam. Srodoperacyjnie sprawdzono mi wezly chlonne i Pani Doktor powiedziala ze byly czyste po czym przy odbiorze wyniku hist. poinformowala mnie ze sa przerzuty wlasnie na wezły chlonne... prosze mi powiedzieć jakie sa szanse że nie mam przerzutow bardziej odleglych? bo nie mam pojecia czy ten rak był szybko wykryty czy chodowalam go latami...czy jesli on sie przezuca to czy mam szanse wyjsc z tego? termin operacji mam na 14 lipca czy to nie jest za pozno? - i ostatnie pytanie... przyjmuje euthyrox 100 1x1, ale zaczynam znowu miec problem z przybieraniem na wadze.. zrobilam badania na TSH i wyszlo za dużo norma była do 4.20 a ja mam 16.06 co to oznacza? bardzo proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy to ustąpi? czy powinnam wykonać jakies badania? - czasami takie dolegliwości ustępują, gdy dochodzi do regeneracji pooperacyjnej przytarczyc, jeśli te objawy nie ustąpią w przeciągu pół roku to niestety będzie to już stały objaw prosze mi powiedzieć jakie sa szanse że nie mam przerzutow bardziej odleglych? czy jesli on sie przezuca to czy mam szanse wyjsc z tego? - rak ten daje przerzuty właściwie tylko drogą naczyń chłonnych i poza węzłami chłonnymi szyi praktycznie nie daje przerzutów gdzie indziej, w przypadku dokładnego wycięcia tych węzłów, jeśli kontrola scyntygraficzna nie uwidoczni innych przerzutów (tak najlepiej sprawdza się obecność przerzutów) to szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże, rak brodawkowaty to najłagodniejszy z nowotworów tarczycy termin operacji mam na 14 lipca czy to nie jest za późno? - powtórna operacja może być przeprowadzona najwcześniej po 6-8 tygodniach od pierwszej z uwagi na silny odczyn zapalny pooperacyjny, który musi ustąpić, aby móc bezpiecznie ponownie operować zrobilam badania na TSH i wyszlo za dużo norma była do 4.20 a ja mam 16.06 co to oznacza? - oznacza to, że przyjmuje Pani zbyt małą dawkę hormonalną, trzeba z tym wynikiem pilnie skonsultować się z endokrynologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×