Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w klatce piersiowej i kaszel po usunięciu jelita grubego


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina

Witam.Od poczatku grudnia zeszlego roku zaczelam krwawic z odbytu,sporadycznie pojawialy sie biegunki.W kwietniu doszlo do ostrej biegunki(ok 10-15 stolcow na dobe).,ktora trwala ok 2 tyg.Moj lekarz zasugerowal,ze trzeba wykonac kolonoskopie.Data badania wypadala na 8 maja.Niestety 23 kwietnia znalazlam sie juz w szpitalu,odwodniona i wycienczona.Zrobiono mi przeswietlenie jamy brzusznej i klatki piersiowej,badania krwi.Skierowano na oddzial gastroenterologiczny.Tam wykonano badania,ktore wykazaly,ze mam wrzodziejace zapalenie jelita grubego.Zaczeto podawac Metypred dozylnie przez 6 dni.Nie reagowalam na leczenie,wiec podano mi Infliximab.Nastepnego dnia dostalam okropnych boli brzucha.Chirurg powiedzial,ze musza operowac natychmiast.Po dwoch godz bylam juz na sali operacyjnej.Usunieto mi jelito grube,zostawiono kawalek odbytu,wyloniono stomie tymczasowa.Operacja odbyla sie 1 maja.Po 10 dniach wypisano mnie domu.Po wyjsciu ze szpitala dostalam boli klatki piersiowej i kaszlu.Lekarz nie stwierdzil infekcji.Po kilku dniach bol zszedl w okolice nerek i dolnych zeber.Najbardziej boli na plecach i po bokach.Czuje silne klucia,ktore promieniuja do klatki piersiowej,prawego ramienia.Bol odczuwam caly czas,ale najgorzej jest kiedy chce zlapac glebszy oddech(mam wrazenie,ze mam za malo powietrza),przy kichaniu,ziewaniu .Zaczelam rownierz krwawic z resztki odbytu.Okazalo sie,ze wystapilo zapalenie.Lekarz przepisal mi Asacol Foam Enema.Bralam go 5 dni.Dostalam rownierz antybiotyk Ciprofloxacin(7 dni) Moje pytanie brzmi,czym wywolane sa opisane bole?Czy moze to byc spowodowane brakiem jakichkolwiek cwiczen oddechowych i ogolnej rehabilitacji po operacji?Nikt mnie nie poinformowal,ze tak nalezy robic po operacjach.Bol odczuwalm od operacji,tylko bylam pod wplywem lekow przeciwbolowych,wiec nie zwracalam uwagi.Mieszkam na Wyspach i prawde mowiac lekarze niewiele mi wyjasniali.Do tej pory nie wiem dokladnie czego mam sie jeszcze spodziewac.Ogolne samopoczucie jest dobre,stomia pracuje bez problemow,jem juz wlasciwe wszystko,zadnych boli w jamie brzusznej nie mam.Poza dwoma miejscami,gdzie jak lekarz twierdzi,jelito cienkie jest jeszcze lekko spuchniete.Mam 28 lat.Choruje na zespol policystycznych jajnikow,dzis wszczepiono mi implant antykoncepcyjny.Mam tez nadcisnienie tetnicze(Bisocard 2,5mg dziennie)oraz depresje.Bardzo prosze o ogolny zarys skutkow po operacji,a takze jakas sugestie co do bolu opisanego wczesniej.Lekarze zrobili usg,zeby sparwdzic co jest powodem tego bolu,ale nic nie wykazalo.Jedynie obecnosc bakterii w moczu,ktore jego zdaniem moga swiadczyc o infekcji.Bralam ten antybiotyk tydzien wczesniej i po zakonczeniu bol powrocil.Teraz kiedy biore go znowu,bol odczuwam ciagle.Czasami na bol pomaga mi tylko Tramal.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

czy podczas kaszlu odkrztusza się plwocina, w jakiej ilości kolorze i zapachu? co napisane jest na wypisie? czy to rzeczywiście było wrzodziejące zapalenie, jak jest opisane? kłucie podczas głębszych ruchów oddechowych może sugerować raczej nerwicę, zwłaszcza gdy podaje Pani depresję i wrzodziejące zap. j grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili kaszel ustapil,a wczesniej byla to taka wydzielina jak przy grypie,tzn bez szczegolnego zapachu,lekko zielonkawa,sladowe ilosci.Dwie doby po operacji zwrocilam anestetyki.(zielone,o intensywnym zapachu lekow).Na wypisie jest Total Colectomy and Ileostomy for ulcerative colitis..Widzialam wynik biopsji i bylo wyraznie napisane ulcerative colitis,niestety dokladniejszego opisu z badania kamera nie pamietam.Na wypisie nie dodali tego wyniku.Przyznaje,ze jestem od dluzszego czasu bardzo zestresowana.Jeszcze zanim zaczely sie typowe objawy WZJ,bylam w nienajlepszym stanie psychicznym,czasami pojawial sie lek.Niestety do tej pory nie znam przyczyny tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zap. jelita grubego ogólnie częściej powstaje u ludzi znerwicowanych, okresowe kłucia w dolnych partiach płuc mogą powstać na tle zapalnym, ale też nerwowym, co dobrze wpasowuje się w ogólny obraz Pani stanu psychicznego, z mojej strony radziłbym udać się do specjalisty, aby skontrolować rodzaj i dawki leków antydepresyjnych, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.Uspokoilam sie troche:)Za dwa tygodnie mam wizyte z psychiatry ktory szczegolnie interesuje sie zdrowiem psychicznym osob ze swoistym zapaleniem jelit.Licze,ze dostane odpowiednia pomoc:) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×