Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie pod ostatnim krótkim żebrem


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilkunastu dni boli mnie pod prawym żebrem ostatnim. Jest to kłucie. Mam wzdęty brzuch. Zawsze miałam problemy z oddawaniem stolca. Nie chodziłam do WC nawet po kilka dni. Jakieś półtora roku temu z ciągłego stresu nabawiłam się WZJG. Zostało to zaleczone. Kiedyś przy oddawaniu stolca wydalałam go z krwią, ponieważ musiałam go wypychać i był bardzo szeroki. Ostatnio biorę błonnik i troche mi pomaga. Stolce mam częściej, ale i tak czasem na papierze jest świerza krew. Lekarz proktolog powiedział, że mam słaby odbyt i jak pcham stolec to on pęka. Ostatnio mam ten ból pod prawym żebrem tym krótkim. Czasem ból się zmniejsza po oddaniu stolca. Dawno już miałam podobny ból i okazało się po wielu badaniach, że mam lamblie. Dodatkowo ostatnio mam luźne stolce, wczoraj np miałam biegunkę. Panie doktorze proszę o udzielenie mi kilku odpowiedzi na moje pytania: 1. Czy lamblie mogą się objawiać bólem pod prawym, krótkim żebrem? 2. Co się znajduje pod tym żebrem?? To jest troszeczkę wyżej niż kość od miednicy. 3. Czy może to być jakiś guz na jelicie grubym? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

1 tak lamblia może powodować ból w obrębie całego jelita, więc umiejscowienie niewiele wnosi. 2 mogą rzutować się bólowo: jelito grube, jajnik, wyrostek robaczkowy, można je zróżnicować badaniem fizykalnym. 3 jeśli chce Pani sprawdzić czy może to byc guz może Pani kupić test na krew utajoną, ale ze względu na pojawiające się krwawienia badanie może być fałszywie dodatnie proszę więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×