Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie paliczka środkowego


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Moja córka doznała złamania paliczka środkowego palca 5 ręki prawej i palca 4 ręki lewej. Otrzymała pomoc w postaci założenia szyny obejmującej palec - w kształcie litery U - sięgającej do środka dłoni i bandaża oraz instrukcje, aby palce były w pozycji *wolnej* - lekko zgiętej. Ponieważ córka chodzi do szkoły (oczywiście nie pisze) opatrunek - bandaż jest codziennie zmieniany i dziś nie jestem pewna w jakiej pozycji winna być szyna (pod jakim kątem w stosunku do dłoni). Z moich obserwacji wynika, iż palec 5 zaczyna za bardzo odstawać od reszty. Pytanie: Jaka powinna być pozycja szyny, czy winna mieć położenie bardziej na zewnątrz dłoni, czy też do jej środka? Jakie inne środki ortopedyczne można zastosować, bowiem na rynku jest ich pełno, jednak które spełnią najlepiej swoja rolę, a dodatkowo wyeliminują codzienne bandażowanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Palec 5 powinien być w naturalnej pozycji, bliżej pozostałych palców, w lekkim ugięciu. Niezbyt fortunne jest przewijanie codzienne bandaża na szynie (może to doprowadzić do przemieszczeń w złamanym palcu). Proszę w tej sprawie skonsultować się w poniedziałek z prowadzącym chirurgiem. On też powinien poradzić jakich specjalnych ortez można użyć w przypadku takiego złamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem juz drugi raz po urazie reki 4 palca prawej reki mialam zlamanie paliczka srodkowego z zerwaniem sciegna prostownika .przeszlam operacje zalozono mi 2 druty kirchera i szyne ale reka jest sztywna nic nie moge nia nic zrobic przeszkadza mi w codziennych pracach .co mam zrobic zeby doszla do formy w miare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×