Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie u nasady języka


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jakiś czas temu przeszedłem zapalenie opon mózgowych ( leczenie szpitalne 3 tygodnie , teraz jestem 5 tygodni po wyjściu ze szpitala) - prawdopodobnie o podłożu bakteryjnym ( po NL maksymalny poziom cytozy to ok 500 - po leczeniu 8 ). Po wyjściu ze szpitala leczony byłem jeszcze antybiotykiem ( DUOMOX ) oraz lekiem przeciwgrzybicznym (FLUCO... - nie pamiętam nazwy). Od wyjścia czułem w gardle cały czas *kluchę* i lekkie pobolewanie. Zgłosiłem się z tym do lekarza rodzinnego , który przepisał mi tym razem unidox i znowu FLUCO.. Gardło było zaczerwienione. Wczoraj dostałem skierowanie do laryngologa, który po badaniu stwierdził , że u nasady języka - wyczuwalne jest zgrubienie i nie wie co to może być. Polecił badanie TK, USG, tarczycy oraz pobranie wycinka. Zgrubienie było zarówno widoczne przy badaniu jak i wyczuwalne palcem ( po dotknięciu palcem gardła w środku ). Stwierdził , że może być to od leków..może być powiększona tarczyca..Dopuszczalna jest pewnie też najgorsza możliwość.. Czy może to być zmiana ropna ( z tego co pamiętam wymaz z gardła w szpitalu coś wykazał ) czy raczej przygotować się na guzka? Cały czas czuję się słaby - ale to pewnie wynik *zastoju* oraz dużej ilości leków ostatnio. Dodam też , że mam tendencję do chorób skórnych ( w tym zmian ropnych). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno określić co to może być, ale raczej na ropień nie wygląda, gdyż łatwo byłby rozpoznany przez laryngologa. Trzeba wykonać badania jak zalecił laryngolog i dopiero na ich podstawie określić czym może być to zgrubienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×