Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w dolnej części brzucha


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat ... Od miesiąca mam bóle dolnej części brzucha... pojawia on się na przemian raz po lewej stronie raz po prawej ... Miałem problemy z wypróżnianiem oraz biegunkę . Miałem badanie kału oraz krwi i nic mi nie wykryło . Czasami gdy budzę się rano mam bóle w dolnej części pleców. Nie chudnę , mam apetyt oraz nie mam wymiotów. Czasami czuję się śpiący oraz zmęczony . Proszę o pomoc ponieważ bardzo się martwię ... Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno odpowiedzieć bez badania co może być przyczyną tychże dolegliwości. Trzeba by zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej, być może też badania ogólnego moczu (może dolegliwości są związane z układem moczowym), a nawet do rozważenia kolonoskopia. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikołaj

Witam, może zacznę od początku.4 dni temu zaczęło mnie boleć lewe jądro, ból występował co jakiś czas i nasilił się wieczorem, nie był jednak szczególnie silny.Następnego dnia, prócz lewego jądro czasem czułem lekki ból w prawym, do tego zaczęły mnie boleć jakby nerki, dolna część brzucha, uda od wewnętrznej strony przy jądrach, boki oraz dolna część pleców, do tego czasem nawet w okolicy kolan.W dniu kolejnym większość objawów łącznie z bólem jąder minęła, natomiast pozostał ból w dole brzucha i nerkach, do tego odczuwałem częstszą niż normalnie potrzebę oddania moczu i nie mogłem się wypróżnić (nie wiem czy ma to jakiś związek, może po prostu nie miałem potrzeby, w końcu nie jest uwarunkowane, że trzeba robić to codziennie).Wieczorem przed snem gdy oddałem mocz, poczułem ból i jakby ucisk w samym dole brzucha, tuż nad penisem.Ból jednak przez noc minął.Dziś z trudem udało mi się wypróżnić (co prawda *co kot napłakał* ale się udało) a ból dołu brzucha i nerek utrzymuje się nadal.Proszę o opinię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pojawiły sie u mnie bóle w dolnej części brzucha zrobiłam chyba wszyskie badania kolanoskopie tomografie komputerową jamy brzusznej, wlew kontrastowy, wyjkonano laparotomie zwiadowcza również i ona nic nie wykazała. Dolegliwości były tak silne że zalecono mi wyciecie blizny, która byał po wcześniejszych 3 operacjach ginekologicznych - sugerując że to ona jes powodem bólu - usunięto bliznowiec tak napisano w papierach i rezulata żaden. Brałan j€*ż mase różych srodków przeciwbólowych mi. tramal, ketonal, plastrt TRANSTEC przeciwbólowe - ale okazało się że jestem uczulona na ibunorfine. Nic nie pomaga , aktualnie biore tramal max dawkę 8 doz co 4 godz,.w kroplach amizepine, signopan i tolperis. Ale i tak ból jest na tyle silny, ze albo laduję na pogotowiu i daję zastrzyk ptrzeciwbólowy albo sama zażywam do tego pracetamol, albo np pyralginę. Już sama nie wiem co mam robic by nie czuc bólu, lub ajkie jeszcze wykonac badanie a kazdy lekarz do którego trafię rozkłada ręce . Bardzo proszę o jakies sugestie. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×