Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wylew po koronarografii


Gość Bożena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bożena

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące mojej mamy. Mama ma 80 lat i 11 maja br. miała przeprowadzoną drugą koronografię poprzez tętnicę uda lewego. (pierwsza koronografia wykonana była pod koniec sierpnia ub r . podczas zawału ściany przedniej serca) Po zabiegu tworzy się rozległy siniak ( dochodzi już do kolana) i mama ma kłopoty z chodzeniem , odczuwa ból. W miejscu zabiegu jest wyczuwalne zgrubienie. Byłam z mamą u chirurga w czwartek * stwierdził on że będzie to długo schodzić, ponieważ mama przyjmuje POLOKARD .zalecił stosować maść lioton 1000. Dzisiaj jest niedziela a mama odczuwa coraz większy ból. Prosze mi doradzić czego mogę jeszcze żądać od lekarzy. Czy naprawdę tak musi być? Po pierwszym przeprowadzonym zabiegu czegoś takiego nie było. Dodam jeszcze ,że sinieć jest bardzo rozległy i ma kolor ciemnogranatowy prawie że czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety tak często zdarza się po takich zabiegach zwłaszcza w czasie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (np. preparatów kwasu salicylowego). Taki krwiak może wchłania się się nawet ponad miesiąc. Jeśli jednak ból w okolicy krwiaka pogłębia się radzę w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga. Czasami występuje konieczność nacięcia dużego krwiaka i opróżnienia go (jeśli zawiera zbiornik płynowy). O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu kontrolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×