Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lepsze wyniki impedancji a brak leczenia


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze w 2008 roku miałam robioną impedancje wynik 300 epizodów w ciągu 24 godzin. Nie brałam od 2008 roku zadnych leków, poniewaz były nie skuteczne .Po 2 latach bez brania jakich kolwiek lekow powtórzyłam impedancje ale w innym szpitalu i wyszło tylko 50 epizodów bez leczenia bez brania leków.Dlaczego mam tak rozbiezne wyniki skoro moj stan zdrowia sie nie poprawił od 2008 roku ,mam ogromne bole w mostku po zjedzeniu, po 30 minutach wraca mi do buzi przemielony pokarm, ktory znów połykam.Kolejene pytanie czy podanie o 1 cm wiecej wzrostu przy zakładaniu sondy do impedancji ma jakis wpływ na wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety czasami takie rozbieżności się zdarzają. Wszystko zależy od tego w jakim ośrodku wykonuje się badanie i przez kogo jest ono robione. Najlepiej, żeby wykonać kontrolne badanie w tym samym ośrodku i żeby wykonywała ją ta sama osoba. Różnica w podanym wzroście też może mieć wpływ na wynik badania. Radziłbym jednak wykonać jeszcze badanie gastroskopowe. Jednak o tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze pisłam w sprawie rozbieżności refluksów w jednym szpitalu w Warszawie w endoterapii olympus wynik 300 natomiast w szpitalu w Warszawie Grochowskim 50.Pan napisała zeby powtorzyc badanie w tym samym osrodku przez tego samego lekarza moje pytanie ale w ktorym tam gdzie wyszło mi 300 epizodów w ciągu 24 h? czy tam gdzie wyszło mi 50 epizodóww ciagu 24 h???Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze napisałam do Pana odnośnie refluksów, ze w jednym osrodku wyszło mi 300 epizodów refluksu w ciagu 24 h ,a w drugim osrodku 50 epizodów przez 24 h.Pan napisał ,ze powinnam zrobic to badanie w tym samym ośrodku przez tego samego lekarza .Moje pytanie ,w ktorym? tam gdzie wyszło mi 300 epizodów czy tam gdzie wyszło 50 epizodów?Uczestnicze w forum i ludzie, którzy robili tam gdzie wyszło mi 300 epizodów tez maja takie wielkie wynik ,natomiast tam gdzie wyszło mi 50 epizodów ludzie tam robiący tez maja super wyniki.Komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×