Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana w przełyku


Gość jacek 36l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek 36l

Witam Od 2 lat mam dolegliwości żołądkowe. Początkowo, na własne życzenie wykonałem gastroskopię u lekarza chirurga który stwierdził u mnie między innymi tzw. krótki przełyk Baretta i pobrał wycinki z przełyku. Wynik badania histopatologicznego to: **Fragmenty błony śluzowej jak we wpuście, bez metaplazji jelitowej (PAS+bł.alcjanu-ujemny) oraz nabłonka wielowarstwowego płaskiego przełyku z gniazdami nabłonka gruczołowego. Obraz mikroskopowy wraz z danymi klinicznymi może odpowiadać przełykowi Baretta* Przez 3 miesiące leczyłem się u tego lekarza (brałem atybiotyki na HP , IPP-nexum, venter, metoklopramid i coś jeszcze). Ponieważ dolegliwości nie ustępowały postanowiłem ponownie wykonać gastroskopię, tym razem jednak u lekarza gastrologa. Pan doktor ocenił że to co mam w przełyku to *akantoza glikogenowa* a nie przełyk Baretta. Wyjaśnił mi równierz na czym polega problem z żołądkiem i przpisał leki po których dolegliwości znacznie ustąpiły. Mam zaufanie do tego gastrologa, jestem jego pacjentem. Chcialbym jednak wiedzieć o co chodzi z tym przełykiem? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Przełyk Barretta czyli wnikanie błony śluzowej żołądka do przełyku może być łatwo pomylone właśnie z akantozą glikogenową czyli pogrubieniem warstwy nabłonkowej śluzówki przełyku z odkładaniem glikogenu (cukru złożonego). Taka akantoza w przełyku praktycznie nie powinna wywoływać bezpośrednich dolegliwości. Skoro leczenie przez gastrologa przynosi efekty trzeba pozostać pod jego fachową opieką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×