Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniak niekostniejący kości ramiennej


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

W 1/3 gornej trzonu kośći ramiennej niewielkie ubytki osteolityczne w postaci grona,oddzielone od zdrowej kośći sklerotyczna obwódka-zmiana o charakterze łagodnym, najpewniej włókniak niekostniejący.prosze o odpowiedz co to jest,chodzi o 14-letniego chłopca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To zmiana łagodna typu włókniaka (rozrost tkanki włóknistej śródkostnie). Trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. Jeśli zmiana rzeczywiście nie jest duża będzie raczej wymagać obserwacji (okresowe RTG kości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,mam 19 lat ,w maju tego roku wyszlo mi na MRI i KT ze na klykciu bocznej kosci udowej najprawdopodobniej jest wlokniak niekostniejacy o rozmiarach kilku milimetrowych,czy powinno mnie zaniepokoic ze w tym miejscu gdzie jest polozona ta zmiana boli noga,promieniuje po calym udzie z bokui przeskakuje mi ciagle cos w tym miejscu,czy to jest normalne i czy po operacji nie odnowi sie ta zmiana,boje sie. Za kazda odpowiedz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak mała zmiana w kości nie powinna dawać aż tak dużych dolegliwości. Na pewno w tej sprawie należy skonsultować się ponownie z ortopedą. Być może podłoże tych dolegliwości jest całkiem inne. Być może trzeba będzie wykonać kontrolne TK i/lub MRI, aby ocenić jak duży obecnie jest włókniak. Operacja uzależniona jest od wyników badań i oczywiście ostatecznej decyzji ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam powtarzane wyniki badan i nie powieksza sie ta zmiana,,tylko o niewielkie milimetry ,wiem ze nie powinno az tak bolec ale dzieje sie tak a nie inaczej i dlatego mnie to matwi,a lekarz uwaza ze nie jest mi potrzebny zaden zabieg usuniecia tego bo sie samo wyleczy.A mi to dokucza,nie moge normalnie funkcjonowac i wchodzic po schodach po boli noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam powtarzane wyniki badan i tylko zmienily sie o niewielka ilosc milimetrow,wiem ze az tak niepowinnno bolec ale jest tak a nie inaczej i dlatego sie martwie,a lekarz mowi ze nie jest potrzebne usuwanie tego bo organizm sam sobie poradzi z tym. A jak ja nie moge normalnie funkcjonowac,jak za duzo chodze boli i wchodze po schodach,to co mam czekac niewiadomo ile lat nawet kilkanascie i meczyc sie z tym bo samo sie wchlonie. To jest troche dziwne i nie do uwierzenia. Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdj.rtg wykazało - *w głowie kości ramiennej ogniskowe przejaśnienie struktury kostnej z wąską sklerotyczną obwódką*.Ból jest od ramienia aż po dłoń.Czy ktoś kompetentny może mi odpowiedzieć co to może być czy ktoś miał podobne objawy, czy to jest bardzo niepokojące.Proszę o szczerą odpowiedź.- Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×