Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie jądra


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Z lewej strony odstaje mi coś grubszego i twardego. Jądro nie jest w tym miejscu gładkie, tylko jakieś takie inne. Tak jakby jakieś guzki były twarde na nim. Wszędzie wokół jądro jest gładkie, oprócz tego miejsca. Zmiany te czasami bolą przy dotykaniu. Dodam że chodzi o lewe jądro (mniejsze) a zmiany są bezpośrednio na jądrze. Byłem na usg i oto wynik. Jądra położone w worku mosznowym o wym ok JP 49 x 18 mm, JL-40 x 15 mm. Echogeniczność i echostruktury jąder i najądrzy prawidłowe. Prawidłowa ilość płynu wokół struktur obu jąder. Byłem również u urologa, który zbadał zmianę palpacyjne, popatrzył na wynik i wydruki z usg i powiedział, że to jakieś zgrubienia pozapalne, ewentualnie zwłóknienia. Czym są takie zmiany i jak tu wierzyć usg, skoro wyraźnie mam coś na jądrze a usg tego nie wykrywa. Dodam, że urolog teraz robił drugie usg i tez nic nie było widać. Czy można żyć z takimi guzami? czy tez zgrubieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hermenegilda

wyniki USG sugerują jednoznacznie iż nie jest to coś czego należy się obawiać a niestety podobne objawy daje najczęściej rak jądra. Na szczęście faktycznie mogą to byc zmiany pozapalne - być może kiedyś nawet w dzieciństwie dosło u Pana do urazu tej okolicy lub też przebył pan zapalenie jądra po przechorowaniu np świnki. Jeżeli reszzta struktury jądra jest jednorodna myśle iż nie należy się martić. Proponuję konsultację urologiczną za kilka miesięcy. Z takimi zrostami można spokojnie zyc i funkcjonowac i sa czymś czego się nie leczy - bo leczenie może spowodowac uszkodzenie prawidłowej struktury jądra, odczzybn autoimmunologiczny oraz pozniejszą bezpłodność. Jak szybko pojawiły się u Pana te zmiany?? czy sie powiększają??? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×