Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczna zmiana w piersi


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc w ocenie moich wyniku badanie USG piersi,jest następujące: Piers o budowie gruczołowej.W piersi lewej na godzinie1/5 cm od brodawki hypoechogeniczna zmiana o wymiarach 6mm-w pierwszej kolejności torbiel z gestą treścią. N godzinie 12/2 cm od brodawki hypoechogeniczna zmiana o wymiarach 8x5mm- w pierwszej kolejności FA. w Piersi prawej na godzinie 11/4 cm od brodawki hypoechogeniczna zmiana o wymiarach 10,5x5,6 mm - w pierwszej kolejności FA , kolejna na godzinie 9/4cm od brodawki o wymiarach14,5x9,5mm-w pierwszej kolejności FA.Proponowane BGI najwiekszej zmiany.W dołach pachowych patologii wezłowych nie uwidoczniono. W/g klasyfikacji BIRADS klasa 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BI-RADS 3 - oznacza zmiany prawdopodobnie łagodne, ryzyko złośliwości dla takich zmian powinno być mniejsze niż 2%, wymagane jest badanie kontrolne w okresie 6 miesięcy - najlepiej mammografia obu piersi. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim: dobrze ograniczone lite obszary bez obecności zwapnień, ogniskową asymetrię utkania oraz skupisko drobnych okrągłych mikrozwapnień. Tej kategorii nie powinno się stosować do opisu zmian badalnych palpacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biopsja nie zaszkodzi. Będziesz spokojniejsza. W dzisiejszych czasach nawet bardzo młode dziewczyny zapadają na raka piersi...:-( Bądź czujna. Wiem coś o tym, bo moja mama ma raka i w kolejce na chemioterapię i radioterapię dużo się naoglądałam w poczekalni... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×