Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból jądra który miną


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 24 lata, dzisiaj wracałem z pracy do domu rowerem i złapał mnie silny deszcz całkowicie przemokłem i gdzieś w Polowie drogi poczułem bardzo silny ból w prawej pachwinie a zaraz również w prawym jądrze ból był tak silny, że z ledwością dojechałem do domu i nie mogłem się dotknąć do prawego jądra próbowałem je rozmasować ale każde dotknięcie sprawiało silny ból. Postanowiłem się położyć i ból trochę zmalał. Po jakiś 10-15 minutach ból miną mogę dotykać się do jądra nie odczuwam bólu. Doprowadziłem do wytrysku aby zobaczyć czy nie ma w nasieniu krwi, no i wszystko w porządku. Moje pytanie jest następujące: co mogło być przyczyną (raczej się nie uderzyłem), i czy muszę zgłosić się do lekarza jeżeli ból już ustąpił ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To być może doszło do niepełnego skrętu jądra, które samoistnie doszło do prawidłowego położenia. Taki stan wywołuje właśnie gwałtowny ból jądra. Jeśli w chwili obecnej nie ma Pan żadnych dolegliwości taki stan nie wymaga interwencji lekarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przeczytaniu pana wiadomości bardzo się zaniepokoiłem moim jadrem bardzo często go macam i sprawdzam czy jest wszystko ok tylko że jak go dotykam (kilkanaście razy na dzień) mam wrażenie że jest bardziej wrażliwe na dotyk niż jądro lewe. Druga sprawa to non stop o nim myślę siadam ostrożnie aby go nie urazić i obchodzę się jak z *jajkiem*. Po całym dniu mam wrażenie że czuję to jądro (nie jest to silny ból). Mam pytanie jak samemu wstępnie zdiagnozować skręt jądra? Czy zawsze jest to silny ból? Czy możliwe, że jak mam teraz jedno jądro bardziej wrażliwe na dotyk to oznacza skręt jadra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Zbyt często bada Pan to jądro. To wyzwala nadwrażliwość jądra na dotyk lub wręcz bolesność jądra. Jądro można badać najwyżej raz dziennie. Sam Pan nie zdiagnozuje schorzeń jądra. Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z fachowcem czyli urologiem. Skręt jądra nie przejawia się jego nadwrażliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×