Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sport wyczynowy po zerwaniu ścięgna Achillesa


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zerwaniu ścięgna Achillesa i zabiegu jego przyszycia możliwy jest powrót do sportu wyczynowego? Jeśli tak, po jakim mniej więcej czasie, zakładając, że rehabilitacja przebiega prawidłowo? Czy ścięgno nie będzię już zawsze słabsze i przez to narazone na ponowne zerwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy po zerwaniu ścięgna Achillesa i zabiegu jego przyszycia możliwy jest powrót do sportu wyczynowego? - wszystko zależny od tego czy gojenie przeszło prawidłowo, czy nie doszło do powikłań, czy operacja całkowicie się powiodła - oczywiście w przypadku całkowitego zgojenia się zerwanego ścięgna możliwy jest powrót do wyczynowego sportu - o tym jednak najlepiej, żeby zadecydował ortopeda prowadzący Jeśli tak, po jakim mniej więcej czasie, zakładając, że rehabilitacja przebiega prawidłowo? - po około 6 miesiącach Czy ścięgno nie będzię już zawsze słabsze i przez to narazone na ponowne zerwanie? - niestety, ale tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwane ścięgno miałem zszyte szwem krackova ,potem 8 tygodni w gipsie i rehabilitacja ale lekarz prowadzący ortopeda odpowiedział na moje pytanie czy będę mógł biegać to tylko po kuchni najwyżej.Proszę napisać co to może oznaczać.Mam 41 lat byłem 6 miesięcy na chorobowym i od miesiąca w pracy!!!Pracuję cały dzień na nogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie..... miałem całkowite zerwanie achillesa, operacja udała się, ale po 6 tygodniach nieszczęśliwie upadałem i ponownie sobie naderwałem ścięgno, dodatkowo wdał się ropień i miałem kolejną operacją - kolejne zszycie oraz usunięcie ropnia. Jakie najlepiej maści stosować na poszczególne fazy rany i później blizny aby wyglądała estetycznie. Czy można przyspieszyć gojenie się rany. Czy maść z kolagenem pomoże? Jeszcze jedno pytanie z czego składa się ścięgno Achillesa w sensie co jeść aby przyspieszyć regeneracje tych tkanek i ścięgna. czy kisiel, żelki haribo itp. to dobry pomysł czy placebo? KZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×