Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hidrocystoma apocrinale


Gość mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz

Wynik hispatu to: makro-wrzecionowaty fragment skóry o wym.1,2 *0,8 cm wraz z cielistą nieregularną wklęsło-wytpukłą zmianą średnicy około 0,5 cm,na przekroju uwidoczniono pustą torbiel średnicy około 0,3 cm, marginesy do oceny mikroskopowej mikro-hidrocystoma apocrinale(torbiel potowa apokrynowa)-utkanie guzka w głębi dochodzi do linni cięcia wydaje mi się że ta torbiel,usunięta z miejsca niedaleko prawego oka (międz okiem a uchem) odrasta tylko nie wiem czy tworzy się nowa czy wycięto za mały obszar (za płytko?)czy to nie dziwne że była pusta?a może rozerwała się podczas zabiegu i stąd dalsze problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

odrasta tylko nie wiem czy tworzy się nowa czy wycięto za mały obszar (za płytko?) - raczej tworzy się nowa, gdyż wynik badania histopatologicznego sugeruje, że torbiel została usunięta w całości (dochodzi do linii cięcia, trudno określić czy tą linię przekracza) czy to nie dziwne że była pusta? - z reguły torbiel w środku jest pusta, a jeśli miała treść płynną to na pewno ta treść wylała się w czasie zabiegu lub w czasie jej konserwowania do badania histopatologicznego a może rozerwała się podczas zabiegu i stąd dalsze problemy? - taki guzek może ulec rozerwaniu w czasie zabiegu, lecz nie stanowi to problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz

sam nie wiem od początku starałem się wytłumaczyć lekarzowi że ta przezroczysta torebka to tylko przebitka czegoś większego pod skórą,ale on nie dał dojść do słowa, teraz żałuję że nie zrobiłem zabiegu prywatnie,a z drugiej strony może było by jeszcze gorzej,DZIĘKI ZA OPINNIĘ.próbowałem sam znależć jakąś literaturę , wyszukiwarka odsyła do jednego opracowania ale to tylko reklama książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×