Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwężenie, torbielowate poszerzenie i uwypuklenie krążka międzykręgowego


Gość Hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik z RM brzmi następująco: zwężenie,odwodnienie i niewielka tylna wypuklina krążka m-k L4/L5,uciskająca worek oponowy i nieznacznie zwężająca otwory m-k. Uwypuklenie tylnego brzegu krążka m-k L5/L1. Torbielowate poszerzenie wewnątrzkanałowej części pochewki prawego nerwu rdzeniowego. Stożek rdzenia kręgowego w normie. Co to oznacza i czy w związku z tym jeśli dojdzie do operacji mogę być operowana jeżeli mam problemy onkologiczne z piersią, jestem po kwadratektomi lewej piersi. Wynik histopatologiczny brzmi : mastopatia fibrosa et cystica. Hyperplasia dustalis partim micropapillaris. Adenosis sclerosana oraz microcalcificationes multifocales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taki obraz sugeruje ucisk jądra miażdżystego krążka międzykręgowego na nerwy rdzeniowe wychodzące z rdzenia kręgowego. Trzeba w tej sprawie na pewno skonsultować się z neurochirurgiem. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne jeśli obraz RM będzie pokrywał się z objawami neurologicznymi. Jeśli podejmie neurolog decyzję w sprawie operacji to nie ma do niej przeciwwskazań ze względu na schorzenia sutka (zmiany w sutku są łagodne, wymagają tylko obserwacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Neurologicznie jest wporządku,wszystkie odruchy mam takie jak powinny być,badanie miałam robione 10.05.2010, natomiast neurochirurg nie był za bardzo rozmowny i był nawet zły,że zadaję jemu tyle pytań-stwierdził, że taka dyskopatia to standart. Zapisałam się na wizytę do Kliniki w Bydgoszczy, ale niestety czas oczekiwania jest bardzo odległy. Proszę podpowiedzieć mi , co dalej mogę zrobic poza ćwiczeniami rozluźniającymi mięśnie i braniem leków : zaldiar, mydocalm,nimelis.Nie stać mnie na prywatne leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powikłania wiążą się z taką operacją? Dodam,że moje ciało jest felerne jeśli chodzi o gojenie się ran. Blizna po kwadratektomi wygląda okropnie,jest wściekle czerwona i bardzo szeroka. Żadne maści mi nie pomogły w poprawie jej wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×