Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia kostniaka


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michał

Witam serdecznie! Niedawno wykryłem u siebie guzka z tyłu głowy. Jest on twardy, nieruchomy, niebolesny (nawet przy dotykaniu go). Czy to może być kostniak? Jeśli tak to czy należy go usuwać i ew. jak taki zabieg wygląda - w Internecie znalazłem rozbieżne informacje: z jednych wynika, że jest to krótki zabieg, po którym pozostaje się ok. 2 dni w szpitalu, natomiast z innych, że jest to skomplikowany zabieg, trwający 5-6 godzin, w którym wykonywane jest cięcie wieńcowe, a pobyt w szpitalu wynosi ponad 2 tygodnie. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najpierw trzeba stwierdzić czy na pewno jest to kostniak. Najczęściej w takiej lokalizacji powstają kaszaki, które czasami mogą być nieruchome (zabieg usunięcia kaszaka jest bardzo prosty i nie wymaga hospitalizacji). Musi Pan najpierw w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga. Prześwietlenie czaszki rozwiąże problem w razie wątpliwości. W przypadku usuwania kostniaka wszystko zależy od ośrodka, w którym taki zabieg byłby wykonywany (nie ma w tym względzie reguły czy też standardów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :):) co do kostniaka-to przeszłam w tym roku dwie operacje(1-styczeń,2-maj)zatoki czołowej-i każda z nich była inna.Po obu troche cierpiałam,ale już dochodze do siebie:):) Chodź rokowania nie są zbyt miłe!!!Może wrócić-za 20lat i może mieć-1 mm,a może wrócic za 2 tygodnie i może mieć 5cm!!! Ale mam 33 lata i nie zamierzam się poddać:):):) ŻYCIE JEST JEDNO!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×