Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naevus melanocyticus iunctionalis


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam, Chciałabym się dowiedzieć co oznacza wynik badania, który otrzymałam (pobranie wycinka skóry z otoczki brodawkowej) Wynik : Naevus melanocyticus iunctionalis oraz fragment skóry z cechami akantozy oraz przewlekłymi naciekami zapalnymi. Dodam, że mam lat 19 i tą zmianę piersi mam już od pół roku i stale się to powiększa. Od 4 miesięcy odsyłano mnie od przychodni do przychodni i do tej pory nie zostały podjęte żadnego typu działania. Chciałabym się dowiedzieć co dokładnie oznacza wynik badania oraz czy jest to coś poważnego i jakiego typu mogą być podjęte działania. Raczej nie chciałabym mieć tego usuniętego chirurgicznie gdyż nie wiem czy nie musiał być wraz ze zmianą usunięty sutek. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Naevus melanocyticus iunctionalis - oznacza znamię melanocytarne (z komórek barwnikowych skóry) złożone Akantoza to pogrubienie warstwy kolczystej nabłonka wielowarstwowego płaskiego czyli naskórka. Brak cech nowotworu. Zmiana jest do obserwacji. W razie nagłego powiększania się zmiany lub zmiany jej formy strukturalnej być może okaże się, że będzie niezbędne usunięcie jej w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wynik badania histopatologicznego (usuwane znamię barwnikowe uda) - Naevus melanocyticus iunctionalis. Excisio completa. Co on oznacza? Czy to łagodna zmiana? Czy to ta sama zmiana co- podobnie pisana- naevus melanociticus junctionalis. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Naevus melanocyticus iunctionalis. Excisio completa. - oznacza znamię melanocytarne (z komórek barwnikowych skóry) złożone. Wycięte w całości. Leczenie zakończone. Znamię usunięto w całości. Zmiana jest łagodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×