Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciemniejsza skóra po usunięciu pieprzyka


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Witam, Temat pieprzyków jest poruszany w tym dziale bardzo często. Zakładam ten wątek, ponieważ nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem. Otóż, ponad roku temu lekarz wyciął mi laserowo pieprzyka z policzka. Rana się zagoiła, natomiast w miejscu pieprzyka jest teraz ciemniejsza skóra w identycznym kształcie jak kiedyś pieprzyk. Skóra w tym miejscu jest jaśniejsza od pieprzyka, jednak dużo ciemniejsza niż reszta skóry. Oprócz tego, skóra w tym miejscu po wycięciu jest tak samo wypukła, jak wypukły był pieprzyk. Jednym słowem, pieprzyk usunięty jednak miejsce po nim jest widoczne bo: skóra jest ciemniejsza niż reszta skóry wokół i miejsce jest wypukłe. Smaruje to miejsce różnymi maściami i kremami np. No Scar, contractubex, czy dermatix ale efektów za bardzo nie widzę. Proszę o pomoc, czy ponownie powinienem iść na zabieg, może do chirurga który to poprawi? Czy mam cierpliwie czekać na to że miejsce będzie się robiło coraz bielsze z biegiem czasu i wyrówna się z resztą skóry. Czy może lekasz który wycinał mi laserowo pieprzyk popełnił jakiś błąd i dlatego to teraz tak wygląda? Kompletnie nie wiem co robić w tej sprawie bo myślałem, że mój kompleks związany z pieprzykiem zostanie rozwiązany a tu nadal podobna sytuacja się utrzymuje jak wcześniej.Proszę o jakąś poradę w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Być może w ten sposób uformowała się blizna po znamieniu barwnikowym. Jeśli zachowawcze metody nie skutkują radzę w tej sprawie udać się ponownie do chirurga najlepiej plastycznego. Prawdopodobnie tylko metoda zabiegowa może tu przynieść efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×