Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długotrwały ból żołądka


Gość Karol (15 lat)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol (15 lat)

Od ok. pół roku mam problem z żołądkiem. Ból występuje praktycznie cały czas, czy to na czczo, czy też po jedzeniu. Pewnego dnia ból tak się nasilił, że wytrzymać nie było można. Porobiłem badania: USG brzucha, gastroskopia, test na Helicobacter pylori, badanie krwi i kału. USG wykazało, że mam jedynie trochę powiększone węzły chłonne i to wszystko. Gastroskopia, że mam zapalenie błony śluzowej żołądka i nie mam bakterii (co również wykazał test z apteki). Badania krwi i kału również nic nie wykazały. Czyli praktycznie nic mi nie dolega, a cały czas mnie boli. Mam podobne objawy co wrzody żołądka, czy dwunastnicy. Ale przecież gastroskopia nic nie wykazała. Pani doktor *domowa* powiedziała, że przyczyną jest zła dieta. Przepisała mi leki: Controloc, Lanzul, Gasprid. Jednak myślę, że te leki nic nie pomagają i to chyba jest inna przyczyna... Prosiłbym o odpowiedź co pan dr sądzi i jaka jest przyczyna tego długotrwałego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy może wywoływać zapalenie błony śluzowej żołądka, powoduje to, że wydzielany w żołądku kwas solny jeszcze bardziej drażni zmienioną zapalnie śluzówkę. Controloc należy stosować przed posiłkiem. Leki stosowane systematycznie powinny przynieść efekt, w innym wypadku należy zgłosić się do lekarza i zmienić leki, ewentualnie dawki leków. Oczywiście dieta jest równie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×